Wzory bombek z cekinów

cekinowa-bombkaWraz z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia bardzo często zastanawiamy się, w jaki sposób możemy wprowadzić świąteczny klimat do własnego mieszkania. Jak się okazuje, w zbudowaniu bożonarodzeniowej atmosfery mogą być pomocne własnoręcznie przygotowane ozdoby. Już na kilka dni przed świętami warto więc znaleźć nieco czasu na zrobienie ozdób z masy solnej czy na wyczarowanie magicznych i niepowtarzalnych dekoracji z makaronu. By zyskać estetyczne ozdoby, możemy też sięgnąć po pomysły na styropianowe bombki.

Do ich stworzenia są potrzebne jedynie kule ze styropianu oraz rozmaite dodatki (styropianowe kule różnej wielkości są do nabycia w sklepach z pasmanterią oraz niekiedy w hurtowniach florystycznych).

Jednym z ciekawszych sposobów na uzyskanie niebanalnej dekoracji świątecznej może być samodzielne wykonanie bombki cekinowej. Taka bombka może zawisnąć na choince, ale może też stanowić ciekawą ozdobę stołu czy okiennego parapetu (w tym celu jednak trzeba postarać się o odpowiedni stojak dla bombki).

Do przygotowania cekinowej bombki będziemy potrzebować styropianową kulę (jej wielkość możemy wybrać sami), cekiny w różnych kolorach, jedno opakowanie szpilek oraz wstążka do dekoracji. Pierwszym krokiem do wykonania bombki z cekinów jest wkręcenie zawieszki w styropianową kulę. Pod spodem możemy przypiąć jeden cekin, dzięki czemu puste miejsce pod zawieszką nie będzie rzucało się w oczy. Tuż przy pierwszym cekinie możemy zacząć przytwierdzać kolejne (najlepiej, aby cekiny znajdowały się możliwie jak najbliżej siebie, gdyż w przeciwnym razie mogą nam pozostać widoczne białe miejsca, a bombka wtedy nie będzie prezentowała się estetycznie). Kolejne cekiny przybijamy szpilkami, tworząc coraz większe okręgi. W czasie przytwierdzania cekinów, warto pomyśleć o kolorystyce bombki. Nasza świąteczna ozdoba może mieć jednolity kolor, ale możemy do jej wykonania wykorzystać kilka różnych barw. Zataczając kolejne kręgi z cekinów na styropianowej kuli ozdabiamy całą bombkę, aż do końca. Po zakończeniu dekorowania bombki pozostaje nam jeszcze przywiązać wstążeczkę do ozdoby. Cekinowa bombka może zawisnąć na choince, ozdobić stroik, stworzyć dekoracyjną girlandę bądź zostać postawiona na stole.

Tworzenie bombek z kuli styropianowych staje się coraz bardziej powszechnym sposobem na oryginalne dekoracje. Takie ozdoby są bardzo proste w wykonaniu, a przy ich pomocy można bardzo ładnie udekorować cały dom. Cekiny można zastąpić także wieloma innymi elementami. W podobny sposób można wykonać bombkę z kolorowych perełek czy koralików. Można też pokusić się o zrobienie bombki ozdobionej bibułą czy kolorowymi tasiemkami.

(Visited 305 times, 1 visits today)