Wykonanie kartki z wyskakującymi balonami

kartka-z-balonamiPrzesyłanie lub wręczanie kartek z życzeniami na urodziny, imieniny czy na inne okazje to bardzo miły zwyczaj z długą tradycją. Kartki można kupić gotowe w wielu sklepach czy na poczcie, ale dużo większą radość sprawimy bliskiej osobie, jeśli kartkę wykonamy samodzielnie, wkładając w ich wykonanie serce i poświęcając czas. Ręcznie robione kartki są niezwykle oryginalne, możemy mieć pewność, że adresat nie otrzyma od nikogo drugiej takiej samej. Kartki z życzeniami można przygotować z wielu materiałów i na wiele sposobów – wszystko zależy od naszej fantazji i kreatywności.

Ciekawym pomysłem może być kartka urodzinowa z wyskakującymi balonikami. Wbrew pozorom jej wykonanie wcale nie jest trudne.

Jak zrobić taki zabawny upominek dla bliskiej osoby? Do wykonania kartki z wyskakującymi balonikami będziemy potrzebowali kartki bloku technicznego formatu A4 w dowolnym kolorze, kilku kawałków różnobarwnego papieru kolorowego, nożyczek oraz kleju do papieru. Przydadzą się również kolorowe pisaki, ewentualnie kolorowa wstążka.

Od czego zaczynamy? Kartkę z bloku technicznego przecinamy na pół, a następnie każdą połówkę składamy znów na pół. Jedną z nich odkładamy, natomiast na drugiej, a konkretnie prostopadle do zgięcia kartki wykonujemy nacięcia o długości około 2 centymetrów. Nacięcia te robimy w parzystej liczbie – każde dwa powinny być o siebie oddalone o około 1 centymetra. Możemy zrobić przykładowo dwie lub trzy pary nacięć tworzących paski rozmieszczone regularnie na zgięciu kartki.

Po rozłożeniu naszej kartki pod kątem 90 stopni, paski te należy odgiąć w przeciwną stronę, do wnętrza kartki, tak aby utworzyły schodki. Na tych trójwymiarowych schodkach będziemy przyklejać baloniki wycięte z papieru kolorowego. Zbiór baloników można również narysować kolorowymi pisakami na kawałku kartki z bloku technicznego, następnie wyciąć i przykleić do pasków wewnątrz kartki. Trzeba to zrobić w taki sposób, aby przyklejone baloniki nie przeszkadzały w złożeniu kartki i „wyskakiwały” po jej rozłożeniu.

Front kartki możemy ozdobić w dowolny sposób, na przykład umieszczając na nim napis „Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin!” i doklejając kokardkę z wstążki. W podobny sposób można przygotować oryginalne kartki na święta z wyskakująca choinką, bałwankiem lub zajączkiem wielkanocnym – taka pocztówka z życzeniami bez wątpienia ucieszy każdego.

(Visited 350 times, 5 visits today)