Sukienka ze starego swetra

sukienka-ze-swetraSukienka stanowi bardzo kobiecą część garderoby. Tego rodzaju ubiór znakomicie sprawdza się do noszenia na wiele różnych okazji, chociaż oczywiście jest to zależne w głównej mierze od fasonu danej kreacji.

W sklepach renomowanych firm są nam obecnie oferowane modne sukienki z rozkloszowanym dołem, a także jesienne kreacje typu sweter. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby posiadać naprawdę wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju sukienkę, wówczas możemy zrobić ją samodzielnie, wykorzystując do tego celu stary sweter.

Sukienka ze starego swetra to znakomity pomysł na szybkie odmienienie własnej garderoby. Jeśli uzbroimy się w odrobinę cierpliwości, wówczas z nienoszonego już ubioru na pewno uda nam się wyczarować niepowtarzalną kreację. W tym celu wystarczy znaleźć odpowiedni sweter (powinien być to sweter o nieco dłuższym kroju, który świetnie sprawdzi się w roli sukienki). Następnie należy zastanowić się, jaki fason sukienki chcielibyśmy otrzymać. Być może zależy nam na uzyskaniu modnej sukienki z krótkim rękawem, a być może chcemy w swojej szafie zyskać unikatową letnią sukienkę bez rękawów. Jeśli już znajdziemy odpowiedni fason dla siebie, wówczas możemy przystąpić do pracy.

Wykonanie sukienki ze starego swetra krok po kroku nie jest trudne, aczkolwiek warto uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli na co dzień raczej nie wykonujemy prac krawieckich. Najprostszym sposobem na zrobienie modnej sukienki ze swetra jest znalezienie odpowiedniego kroju sukienki, którą posiadamy już w szafie. Wówczas wystarczy sukienkę przyłożyć do swetra, a następnie odrysować krój. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie określić nam chociażby dokładne miejsce, w którym powinniśmy odciąć długie rękawy swetra, aby zamienić je na przykład w efektowne szelki. Do szelek można też doszyć ciekawe ozdoby, chociażby w postaci falbanek czy frędzli. Co więcej, jeśli zależy nam na uzyskaniu sukienki, która łatwo będzie dopasowywać się do kształtu naszej figury, warto w szafie poszukać sweter wykonany z materiału dzianinowego. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasza nowa sukienka będzie odznaczać się elastycznością, a to bardzo ważna cecha.

Istnieje wiele możliwości przerobienia starego swetra na stylową sukienkę z dzianiny. Można w ten sposób wyczarować także modną sukienkę na jedno ramię, która świetnie sprawdzi się w zestawieniu z klasycznymi dodatkami. Do sukienki można dopasować także dowolne ozdoby. Najprostszym sposobem na odmienienie wyglądu takiej sukienki jest zaznaczenie talii, czego można dokonać przy pomocy najzwyklejszego paska. Jego kolor można dobrać na zasadzie kontrastowego zestawienia z barwą naszej kreacji. Do sukienki obowiązkowo dopasujmy ponadto torebkę oraz buty.

(Visited 377 times, 1 visits today)