Stojak na kolczyki zrób to sam

Pomysłowe stojaki na kolczykiNierzadko utrzymanie porządku w podręcznych drobiazgach i biżuterii może nastręczać wielu kłopotów i trudności. Warto zatem, wykorzystując podręczne przedmioty codziennego użytku wykonać pomysłowe, ale tym samym praktyczne i estetyczne pojemniki, stojaczki lub szkatułki na tego rodzaju akcesoria.

Ciekawym pomysłem może okazać się chociażby zrobienie kilkuczęściowych stojaków lub pudełek na biżuterię, taką jak kolczyki, bransoletki czy pierścionki z zapałek. Jak się okazuje, do samodzielnego wykonania tego rodzaju praktycznych elementów wyposażenia toaletki potrzebujemy przede wszystkim ciekawego pomysłu oraz nieco wprawy.

Aby niewielkim kosztem zrobić praktyczną i pomysłową konstrukcję z zapałek należy przede wszystkim skompletować niezbędną ich ilość. Najlepiej będzie tak dobrać zapałki, by nie różniły się one od siebie wielkością ani kształtem, dzięki czemu nasz stojak na kolczyki będzie nie tylko solidny i wytrzymały, ale również bardzo elegancki. Dodatkowymi, przydatnymi akcesoriami będą tu oczywiście również ostre nożyki, mocny klej oraz różnego rodzaju ozdoby, takie jak choćby barwne koraliki czy tasiemki.

Modelowanie zapałkowej konstrukcji stojaka na biżuterię najlepiej rozpocząć od przygotowania tekturowego szkieletu, który następnie okleimy odpowiednią ilością zapałek. Zależnie od naszych potrzeb i umiejętności, możemy wykonać prosty, kilkusegmentowy stojak, przypominający nieco ramę liczydła. Bardziej zaawansowane projekty tego rodzaju akcesoriów mogą zaś składać się z elementów wielobocznych, kolistych lub owalnych, wyposażonych w otwory do zawieszenia w nich kolczyków.

Posiadaczkom większej ilości kolczyków oraz innej biżuterii warto polecić również wyposażenie stojaka w praktyczne szufladki z pudełek po zapałkach. W ten łatwy i szybki sposób można własnoręcznie, krok po kroku zrobić efektowną, zapałkową szkatułkę z przegródkami przeznaczonymi na bransoletki, zawieszki czy broszki. Stojak można także wyposażyć w niewielkie kołeczki i haczyki do umieszczenia na nich naszyjników lub pierścionków.

(Visited 209 times, 4 visits today)