Sposób na plamę po gumie do żucia

Jak uporać się z plamą z gumy do żucia?Każdemu z nas z pewnością zdarza się nieumyślnie, niechcący wybrudzić czasem ulubione ubranie, tapicerowane meble, dywan czy obrus podczas jedzenia. Nierzadko jednak musimy też uporać się z o wiele trudniejszymi, uporczywymi zabrudzeniami z tłuszczu, błota czy kawy. Wiele problemów przysparza nam z pewnością również samodzielne usunięcie gumy do życia oraz pozostawionej przez nią plamy ze spodni, butów czy dziecięcych koszulek.

Jak się jednak okazuje, domowych, sprawdzonych sposobów na uporanie się z tego rodzaju plamami jest bardzo wiele, warto zatem wybrać najodpowiedniejszą metodę, dzięki której raz a dobrze pozbędziemy się zabrudzenia, a jednocześnie nie doprowadzimy do zniszczenia czy odbarwienia materiału lub delikatnej tkaniny. W dalszej części artykułu podpowiadamy zatem, jak krok po kroku wywabić plamę z gumy do żucia.

Jeśli przytrafiła nam się brzydka plama na jeansach lub kolorowej, bawełnianej koszulce z powodzeniem do jej usunięcia możemy użyć zwykłego zmywacza do paznokci zawierającego aceton, podobnie jak w przypadku wywabiania zabrudzeń z kosmetyków. Dobrym sposobem może być również zamrożenie gumy do żucia wraz z całą tkaniną i późniejsze zeskrobanie jej nożem lub delikatne wykruszenie. Warto wiedzieć, iż w ten prosty sposób skutecznie usuwa się również tłuste plamy z wosku.

W przypadku pojawienia się tego rodzaju plamy na dywanie, kanapie lub wykładzinie czy tapicerce samochodowej można również zamrozić gumę poprzez umieszczenie na niej kawałka folii aluminiowej oraz kilku kostek lodu. Pozostałości usuniemy zaś dzięki przetarciu zabrudzonej powierzchni materiału szmatką lub miękką szczoteczką zwilżoną odrobiną benzyny ekstrakcyjnej, spirytusu lub alkoholu metylowego.

Z mebli czy tapicerki można też usunąć gumę dzięki zaprasowaniu jej przez bibułkę lub kawałek papieru śniadaniowego, bowiem w ten sposób w całości przyklei się ona do żelazka i łatwo odklei od tkaniny. Po usunięciu gumy do żucia, pozostałą, brzydką plamę możemy również z powodzeniem usunąć poprzez wypranie lub przetarcie materiału bardzo gorącą wodą wymieszaną z proszkiem do prania, zwykłym płynem do naczyń lub szarym mydłem.

(Visited 52 times, 2 visits today)