Pomysł na koka z warkoczy

kok-z-warkoczyKoki na nowo wracają do łask, ale aktualnie styliści proponują nam je w formie znacznie bardziej nowocześniejszych upięć niż dotychczas. Najmodniejszym w tym sezonie kokiem jest duży i stylowy kok, ale nie tylko. Można też wykonać nisko upiętego koczka, który będzie idealnym uczesaniem na bal sylwestrowy. Jeśli natomiast niezbyt dobrze czujemy się w tradycyjnych kokach, możemy zdecydować się na uczesanie o nieco bardziej stylowym wyglądzie.

Taką fryzurą jest oryginalny kok z warkoczyków, który świetnie sprawdzi się zarówno jako uczesanie na co dzień, jak i również jako elegancka fryzura wieczorowa.

Zaletą gustownego koka z warkoczy jest przede wszystkim fakt, że takie uczesanie każdej kobiecie doda dziewczęcości i świeżości. Uczesanie to można polecić głównie paniom posiadającym włosy średnie oraz długie. Na włosach krótkich nie jesteśmy w stanie wykonać takiego uczesania, chyba, że doczepimy gęstą treskę. Do wykonania modnego koczka z warkoczy będą nam potrzebne wsuwki oraz cienkie gumki. Taka fryzura świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla klasycznego koka, z którego noszenia rezygnuje wiele młodych kobiet, uważając, że tego typu uczesanie po prostu dodaje nam lat. Zanim przystąpimy do zrobienia koka z warkoczyków, włosy na głowie musimy podzielić na kilka sekcji. Należy wydzielić ich tyle, ile warkoczy zamierzamy zapleść (mogą to być trzy, cztery lub nawet więcej warkoczy). Oczywiście nie należy przejmować się, jeśli warkocze nie będą wykonane perfekcyjnie. Takie uczesanie ma być przede wszystkim luźne. Najlepiej jest zacząć pleść warkoczyki od samego dołu, wyciągając nieduże partie kosmyków, a następnie kierować się ku górze głowy. W ten sposób wykonujemy warkocze po obu stronach głowy. Pasm nie ściskajmy zbytnio z sobą, raczej starajmy się je pozostawić nieco luźniejsze. Gdy uda nam się zrobić już wszystkie warkocze, wówczas należy związać je w długi kucyk. Kucyk następnie obracamy wokół osi, aż warkoczyki zaczną nam się skręcać do środka i w ten sposób powstanie oryginalny kok z warkoczy. Koka na końcu warto podpiąć wsuwkami, aby fryzura lepiej nam się trzymała głowy.

Kok z warkoczy to bardzo ciekawa propozycja uczesania na wiele okazji, aczkolwiek wykonanie tej fryzury wymaga nieco cierpliwości. Na początku wyczarowanie takiego koka może wydawać nam się dość trudne, ale gdy nabędziemy wprawy, wówczas sami szybko przekonamy się, że ta fryzura jest skomplikowana jedynie pozornie. Kok z warkoczyków może stanowić doskonałą alternatywę dla wielu różnych fryzur wieczorowych, ale nie tylko. Może to być również efektowna fryzura wizytowa z warkoczy, która świetnie sprawdzi się właściwie do każdego typu kobiecej urody. Taką fryzurę mogą nosić panie właściwie w każdym wieku.

(Visited 164 times, 1 visits today)