Pomysł na bukiet dla babci

bukiet-dla-babciKwiaty wręczamy bliskim osobom z wielu różnych okazji. Na bazie żywych roślin można tworzyć naprawdę przepiękne kompozycje, które sprawdzą się również do dekorowania kościołów czy sal na wesele. Jeśli jednak chcemy sprawić radość babci możemy jej podarować własnoręcznie skomponowaną wiązankę z kwiatów. W zależności od pory roku może to być jesienny bukiet z suszonych liści i kwiatów lub kompozycja z polnych roślin. Taki bukiet można stworzyć zupełnie samodzielnie właściwie w kilka chwil, wystarczy jedynie postarać się o dobór odpowiednich kwiatów. Najlepiej sprawdzą się te rośliny, które będą zbliżone do siebie pod względem kolorystycznym.

Sztuka komponowania bukietów z żywych oraz sztucznych roślin staje się coraz bardziej popularna. Kwiatowe kompozycje towarzyszą nam w różnych momentach życia, wręczamy je sobie z okazji urodzin, imienin czy z wielu innych okazji. Najbardziej wzruszające zawsze są te bukiety, które przygotujemy zupełnie samodzielnie. Dlatego zamiast zamawiać gotową wiązankę z pobliskiej kwiaciarni, warto postarać się o przygotowanie bukietu dla babci. Taki bukiet najprościej będzie stworzyć z żywych kwiatów. Mogą to być na przykład róże bądź lilie, ale oczywiście nie tylko. Babcie na ogół bardzo lubią kwiaty proste, na przykład takie, które można samodzielnie zerwać na łące.

Dlatego ciekawym pomysłem na bukiet dla babci może być przygotowanie kolorowej wiązanki z chabrów, rumianków czy polnych goździków. Najlepiej wybrać kwiaty, które są dość trwałe, gdyż bukiet dzięki temu znacznie dłużej będzie mógł zachować świeżość. Co więcej, zarówno bukiet z kwiatów zamówionych, jak i z tych zerwanych na łące, można przyozdobić dowolnie dobranymi dodatkami. Jeśli pora roku nam na to pozwala, możemy sięgnąć po rosnące na polach źdźbła trawy czy kłosy zbóż. Jeśli natomiast nie jest to możliwe, wówczas do bukietu możemy dodać inne ozdobne akcesoria, które bez trudności znajdziemy chociażby w profesjonalnych sklepach z artykułami florystycznymi. Całą wiązankę warto też na koniec przewiązać elegancką tasiemką, a ponadto zadbać też o przycięcie łodyżek roślin, które znalazły się w wykonanym przez nas bukiecie.

Tworzenie bukietu dla babci nie jest specjalnie trudnym zadaniem, a dzięki temu możemy mieć pewność, że sprawimy bliskiej osobie prawdziwą radość. Nic tak przecież nie cieszy jak własnoręcznie stworzona kompozycja, na której przygotowanie poświęciliśmy własny czas. Taki bukiet znakomicie sprawdzi się nie tylko w dniu babci – własnoręcznie skomponowaną wiązankę z żywych kwiatów można też ukochanej babci wręczyć z okazji jej imienin lub urodzin.

(Visited 140 times, 1 visits today)