Ozdoby z siana na Boże Narodzenie

Ozdoby na choinkę z sianaKażdy z nas z pewnością już w niedługim czasie rozpocznie przygotowania do najpiękniejszych świąt w całym roku, czyli oczywiście Bożego Narodzenia. Na tę okazję tradycyjnie przygotowujemy w szczególności smakowite potrawy, ubieramy choinkę oraz w pomysłowy sposób dekorujemy nasze mieszkania, wykorzystując w tym celu najróżniejsze materiały i surowce.

Obchody świąt Bożego Narodzenia najlepiej będzie zatem rozpocząć od zaprojektowania i przygotowania ciekawych, nietuzinkowych ozdób, które zawiesimy następnie na choince, drzwiach wejściowych do mieszkania czy oknach. Jak się okazuje, w tym roku ogromną popularność zyskały przed wszystkim różnego rodzaju ekologiczne dekoracje, które możemy przykładowo wykonać z siana lub kawałków słomy, przygotowując efektowne stroiki czy zawieszki na tradycyjne, bożonarodzeniowe drzewka.

Takie naturalne surowce możemy więc z powodzeniem wykorzystać przede wszystkim do efektownego udekorowania choinki lub stworzenia odświętnych stroików na stół lub okna. Zależnie od naszych osobistych upodobań i preferencji ze słomy lub siana można samodzielnie lub wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny zrobić charakterystyczne, bożonarodzeniowe dekoracje, na przykład w kształcie symetrycznych gwiazdek, ażurowych, zimowych śnieżynek, wizerunków Świętego Mikołaja czy sympatycznych aniołków i zabawnych zwierzątek.

Jako pomysłowy i oryginalny element wystroju mieszkania na Boże Narodzenie doskonale zatem sprawdzą się w szczególności różnego rodzaju choinkowe zawieszki ze słomy. Uprzednio namaczając kawałki siana, dzięki czemu podczas stylizowania nie połamią się i nie pokruszą możemy wykonać z nich chociażby mini choinki, ażurowe bombki w różnych kształtach i rozmiarach czy nietuzinkowe formy geometryczne, świetnie wpisujące się w każdy niemal, odświętny wystrój. Warto zdawać sobie sprawę, iż podczas przygotowywania tego rodzaju słomianych dekoracji ograniczać nas może jedynie własna inwencja i wyobraźnia, warto zatem pokusić się o wykonanie oryginalnych, modnych i stylowych dekoracji, które doskonale uświetnią rodzinne obchody świąt.

Ciekawym przykładem choinkowych ozdób z siana lub słomy mogą być również stylowe bałwanki czy aniołki, które najlepiej będzie wykonać z niewielkich kuleczek lub walców, połączonych mocną nicią, sznurkiem, włóczką lub kolorową tasiemką. Po przygotowaniu odpowiedniego kształtu całość warto będzie jeszcze udekorować na przykład koralikami, cekinami lub kawałkami materiału. Pamiętajmy również o wykonaniu niewielkich otworów, celem zamontowania w nich sznurka czy kordonka, dzięki czemu z łatwością umieścimy taką ozdobę na świątecznej choince.

(Visited 28 times, 1 visits today)