Kwiaty z papieru krok po kroku

Kwiaty z papieruSamodzielne tworzenie różnych ozdób do domu może mieć różne funkcje. Przede wszystkim wynika często z chęci udekorowania poszczególnych pomieszczeń dokładnie tak, jak ma się na to ochotę. Poza tym może być naturalnym następstwem potrzeby tworzenia. Bywa też tak, że jest to sposób na rodzinne spędzanie czasu i zachęcenie dzieci do twórczych robótek ręcznych. Każdy z tych powodów jest dobry, a często występują wszystkie jednocześnie.

Większość osób bardzo lubi kwiaty, wiadomo jednak, że nie są one zbyt trwałe. Jeśli chcemy mieć dekorację, która będzie ładnie się prezentować przez dłuższy czas możemy zrobić bukiet z suchych kwiatów. Inna propozycja to wykonanie kwiatów z papieru. Istnieją różne techniki, dzięki którym możemy uzyskać bardzo ładne róże, tulipany, lilie czy gerbery. Na pewno można posłużyć się origami. Żeby wykonać tulipana origami potrzebujemy papierowy kwadrat w ładnym kolorze. Zginamy go wzdłuż jednej i drugiej przekątnej, a potem składamy, dwa razy na pół. Ostatnie zgięcie układamy otwarciem w dół i otwieramy prawą stronę otrzymując trójkąt. To samo robimy z drugiej strony. Następnie rogi należy zagiąć do góry, tak aby otrzymać kwadrat.  Skrzydełko znajdujące się po prawej stronie trzeba unieść i przełożyć na druga stronę i tak samo ze skrzydełkiem po lewej. Teraz odwracamy tak, żeby otwarcia były na górze i zaginamy brzegi kwadratu ku środkowi. Skrzydełka, które się stykają należy unieść i włożyć jedno w drugie. Następnie trzeba dmuchnąć w dolny otwór i rozchylić górne „płatki”. Potem wystarczy tylko dorobić łodygę z zielonego papieru i można dać tulipan do wazonu. Najlepiej tego typu kwiaty robić z filmikiem instruktażowym, przynajmniej na początku.

Bardzo ciekawie wyglądają też kwiaty robione techniką origami modułowego. Można w ten sposób wykonać na przykład astry. Natomiast jeśli ktoś chce mieć papierową różę, to może zrobić ją z wyciętych płatków i patyka. Po odpowiednim przygotowaniu płatków przykleja się je kolejno do patyka, a na końcu należy go obkleić taśmą florystyczną. Czy sztuczne ozdoby do flakonu to dobry pomysł? Na pewno są trwalsze od ciętych kwiatów i mogą być naprawdę ładne. Są jednak osoby, które akceptują tylko żywe róże, tulipany, astry oraz wszelkie inne kwiaty.

(Visited 239 times, 1 visits today)