Kalendarz adwentowy z filcu

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy jest szczególnym rodzajem kalendarza, który obecnie tworzony jest głównie przez najmłodszych. Przede wszystkim, służy on do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii. Oczywiście, możemy go zakupić w większości sklepów z dewocjonaliami lub w Internecie, jednakże do najładniejszych należą te, które są wykonane samodzielnie, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju. Trzeba zaznaczyć, iż mogą być one tworzone z rozmaitych materiałów, ale do najciekawszych należą kalendarze filcowe, które są kolorowe, trwałe i oryginalnie zdobione. Z pewnością, podczas ich wykonywania nie powinno zabraknąć dobrej zabawy, w związku z czym świetnym pomysłem będzie stworzenie go razem z maluchami, co na pewno też się przyczyni do zacieśnienia więzów rodzinnych.

Jak zrobić kalendarz z filcu krok po kroku?

  • W pierwszej kolejności z białego filcu wycinamy kieszonki o długości 16 cm i szerokości 6 cm. Pamiętamy o tym, by jeden koniec filcu był zaokrąglony, ponieważ będzie służył jako klapa od kieszonki.
  • Następnie zaginamy d
  • dolną część filcu, tę niezaokrągloną na wysokości 6 cm od dołu. W dalszym etapie poniżej, mniej więcej na środku dolnej części kieszeni (tej zgiętej) naszywamy czerwony guzik za pomocą białej nitki, która wspaniale będzie kontrastować z barwą guzika.
  • Potem przechodzimy do zszycia krawędzi kieszeni, zewnętrznej z wewnętrzną. Czynimy to za pomocą czerwonej nitki. Kolejno, na klapce kieszonki naszywamy cyfry, oznaczające kolejne dni adwentu. Pamiętamy o tym, by klapka kieszeni była przyszyta, aby można ją było otworzyć tylko raz. W środku kieszeni umieszczamy niespodzianki, które każdego dnia będą odkrywane przez dzieci. Oczywiście, możemy tu wykorzystać wzory bożonarodzeniowe, przedstawiające np. gwiazdki czy bałwanki, które maluchy lubią kolekcjonować. Ponadto, warto do kieszonki włożyć coś na słodko, np. cukierka.
  • Kiedy wykonamy ws
    wszystkie adwentowe kieszonki, wieszamy je na nitce według kolejności wskazanej przez cyfry. Kieszonki oddzielamy od siebie kolorowymi kokardami, najlepiej czerwonymi.
  • Gdy kalendarz będzie gotowy, możemy go zawiesić nad kominkiem bądź wzdłuż półki ściennej.

Jak widać, kalendarz adwentowy to wspaniała ozdoba świąteczna, w szczególności gdy jest stworzony własnoręcznie. Przede wszystkim, spełnia on dwie funkcje, mianowicie dekoracyjną, ale i praktyczną także, ponieważ dzięki niemu możemy odliczać dni, które dzielą nas od Świąt Bożego Narodzenia.

(Visited 8 times, 1 visits today)