Jak zrobić wosk do depilacji?

domowy-wosk-do-depilacjiNadmierne owłosienie ciała to problem, który dotyczy wielu kobiet. Szczególnie uciążliwe wydają się być ciemne i mocne włoski, które mogą pojawiać się na nogach, pod pachami czy w niektórych partiach twarzy. Występowanie takiego owłosienia może być związane z wieloma różnymi przyczynami. Wiele kobiet zmaga się z nadmiernym owłosieniem w ciąży, a także w okresie przekwitania. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele różnego rodzaju metod depilacji, które pozwalają nam skutecznie walczyć z uciążliwymi włoskami.

Największa liczba pań goli włosy przy pomocy zwykłej maszynki, ale coraz bardziej popularna staje się także depilacja laserowa. Na laserowe usuwanie owłosienia z twarzy i ciała mogą decydować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Takie zabiegi są jednak dość kosztowne, dlatego jeśli nie chcemy wydawać na nie pieniędzy, możemy zdecydować się na samodzielne woskowanie. Taka metoda także pozwala szybko i skutecznie usunąć nadmierne owłosienie, a wosk do depilacji można wykonać z produktów, które znajdują się w każdym domu.

Własnoręcznie przygotowany wosk do depilacji stanowi znakomitą alternatywę dla zabiegów, które są nam oferowane w salonach i gabinetach kosmetycznych. Do przyrządzenia takiego wosku będziemy potrzebować:
– jedną szklankę cukru,
– dwie-trzy łyżeczki płynnego miodu,
– świeżo wyciśnięty sok z cytryny,
– łyżeczkę oraz niewielką miskę.

Wszystkie wyżej wymienione składniki należy starannie ze sobą wymieszać, a następnie taką miksturę musimy podgrzać. Najlepiej jest włożyć miseczkę do kuchenki mikrofalowej na kilka minut, by nasz wosk mógł nabrać jednolitej konsystencji. Jeśli nie posiadamy mikrofalówki, wówczas mieszaninę możemy podgrzać w niedużym rondelku na kuchni. W ten sposób samodzielnie przygotowany wosk do depilacji będzie gotowy do użycia już po około dziesięciu minutach. Pamiętajmy jednak, aby nie nakładać go na skórę od razu po podgrzaniu, gdyż możemy się poparzyć! Lepiej odczekać kilka chwil, a w razie potrzeby można sprawdzić temperaturę wosku na dłoni.

Zanim przystąpimy do depilacji własnoręcznie wykonanym woskiem, skórę należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Nie możemy też zapomnieć o odpowiedniej technice nakładania wosku – najlepiej nakładać go na powierzchnię skóry przy pomocy drewnianej łopatki. Po zakończeniu depilacji skórę należy natłuścić, na przykład kremem lub oliwką. Dzięki samodzielnie przygotowanemu woskowi można cieszyć się gładką skórą przez około sześć-siedem dni. Taka metoda usuwania nadmiernego owłosienia jest stosunkowo tania i można ją bez obaw polecić każdej kobiecie.

(Visited 102 times, 1 visits today)