Jak zrobić wizytownik ze starej książki?

wizytownik-z-ksiazkiWraz z modą na rzeczy handmade, przyszło zamiłowanie do wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy, których tak naprawdę nie chcemy wyrzucać. Dla miłośników książek, ciekawą propozycją przerobienia niechcianych egzemplarzy jest wizytownik ze starej książki. Najlepiej jeśli jest to dosyć gruby tom, rodzaj okładki nie ma znaczenia, gdyż i tak zostaje ona usunięta. Potrzebować będziemy do tego deseczkę lub jakąś inną twardą pilśnię, klej oraz dłużą chwilę czasu.

Najbardziej pracochłonne bowiem jest składanie kartek.

Otwieramy książkę i każdą kartkę składamy wzdłuż dokładnie na pół, tak aby wolumin podwoił swoją objętość. Ważne, aby czynność ta była wykonywana precyzyjnie, gdyż od tego zależy ostateczny wygląd wizytownika. Po złożeniu wszystkich stron przyklejamy pierwszą i ostatnią stronę do deseczki, tak aby całość książki tworzyła półkole. Wizytownik jest już właściwie gotowy, można go jeszcze udekorować za pomocą ozdobnego guzika w miejscu zgięcia.

Aby wizytownik ze starej książki był jeszcze bardziej praktyczny, można przykleić fiszki z literami alfabetu, aby wkładane wizytówki były porządnie posegregowane. W zależności od wystroju biura czy domu, do przygotowania wizytownika, można wykorzystać rozmaite książki. Mogą być to stare, zmurszałe księgi ze stronami o żółtej barwie zapisane „drobnym makiem” – taki wizytownik będzie pięknie prezentował się w klasycznym stylowym pomieszczeniu.

Jeśli wnętrze jest nowoczesne, wtedy można wykorzystać nieużywany album o śliskim kartkach z obrazkami i zdjęciami. Osoby z dużym dystansem do siebie chętnie wykorzystają książkę dla dzieci z kolorowymi obrazkami. Taki wizytownik na pewno każdorazowo będzie wywoływał uśmiech właściciela, ale także osób podziwiających wykonane dzieło.

Plusem wykonania takiego wizytownika jest także fakt iż tak naprawdę książkę można ponownie przeczytać, co prawda jest już pozbawiona okładki, ale strony są w całości. Niektórzy zapewne będą sklejać zaginane strony, aby wizytownik ze starej książki był bardziej wytrzymały, ale nie jest to konieczne. W ten sposób książka pozostaje cały czas pełnowartościowa a my stworzyliśmy ciekawą rzecz DIY.

(Visited 97 times, 1 visits today)