Jak zrobić winietki na przyjęcie komunijne?

winietki

Od pewnego czasu bardzo powszechnym zwyczajem jest rozkładanie winietek na stołach podczas przyjęcia komunijnego. Oczywiście, ten zwyczaj ma największe zastosowanie podczas uroczystości organizowanych restauracjach. Otóż, winietki mają za zadanie wskazać gościom ich miejsce przy stole i dzięki nim unikamy zamieszania, z którym mamy do czynienia, kiedy nikt nie wie, gdzie i obok kogo usiąść. Warto wspomnieć, że obecnie winietki mogą być wykonane na wiele różnych sposobów i za pomocą różnych technik. Z pewnością, bez najmniejszych problemów dostaniemy je w sklepach, ale do najpiękniejszych należą te, które stworzymy samodzielnie.

Po pierwsze, z pomocą mogą na, przyjść gotowe szablony winietek dostępne w Internecie, które wystarczy tylko odrysować na ozdobnym papierze, wyciąć, upiększyć i napisać na nich imię i nazwisko zaproszonych gości. Trzeba zaznaczyć, że gotowe wzory zwykle mają kształt hostii, gdyż jednoznacznie kojarzy się one z Pierwszą Komunią Świętą. Możemy też samodzielnie opracować szablony nawet w edytorze tekstowym, a następnie je wydrukować już na dekoracyjnym papierze. Później tylko je wycinamy i składamy. Jednakże to najprostszych należą tradycyjne winietki, które mają kształt prostokąta. Powstają one poprzez złożenie większego prostokąta na pół. Przede wszystkim, możemy je stworzyć z ładnego papieru, zarówno gładkiego jak drapowanego. Następnie ręcznie wpisujemy na nich dane gości i np. ozdabiamy kielichem.

Poza tym, godne wspomnienia są jeszcze winietki stworzone techniką decoupage, które wyglądają jak prawdziwe arcydzieło. Ale wbrew pozorom nie są one trudne w wykonaniu, gdyż do ich zrobienia będą nam potrzebne tylko szablony oraz specjalny klej. Nie mniej śliczne są winietki origami, gdyż są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i robią wrażenie na zaproszonych gościach. Oczywiście, ich wykonanie jest na pewno czasochłonne, w związku z czym powinniśmy się za ich stworzenie zabrać znacznie wcześniej. Mile widziane są też winietki z naklejanymi elementami, np z hostiami, atłasową tasiemką, bowiem są proste w wykonaniu i eleganckie.

Z pewnością, pomysłów na wykonanie winietek jest znacznie więcej, ale te wspomniane powyżej cieszą się największym zainteresowaniem.

(Visited 251 times, 1 visits today)