Jak zrobić wielkanocne naklejki na okno?

naklejka-wielkanocnaKiedy nadchodzą święta, wówczas na ogół zabieramy się do dekorowania w domu, aby zagościł w nim świąteczny nastrój. Często natomiast zapominamy o aranżacji okien, a to właśnie one mają dość duży wpływ na charakter naszego mieszkania. Dlatego warto sięgnąć po pomysły na bożonarodzeniowy wystrój okna lub zainspirować się dekoracjami wielkanocnymi, w zależności od rodzaju świąt.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze okno nabrało wyjątkowej oprawy, wówczas możemy też sięgnąć po ozdobne naklejki na szyby.

Chociaż w sklepach można obecnie znaleźć bardzo szeroki asortyment dekoracyjnych naklejek na okno, to takie dekoracje można stworzyć zupełnie samodzielnie. Aby wyczarować tego rodzaju dekoracje na okno, wystarczy jedynie zakupić rolkę specjalnego samoprzylepnego materiału. Kolejnym krokiem jest stworzenie szablonów, ale można je także poszukać w sieci.

W zależności od świąt mogą to być szablony pisanek, kurczaczków, baranków lub reniferów, choinek czy śnieżynek. Podczas wykonywania świątecznych naklejek na okno, należy wcześniej dokładnie zmierzyć wymiar okna, aby naklejki dopasować do wielkości szyby. Nie powinny one być zbyt duże czy zbyt małe, gdyż wówczas nie będą prezentować się efektywnie. Po wycięciu szablonów, przenosimy je na samoprzylepną folię, a następnie wycinamy. W tym celu warto posłużyć się specjalnym nożykiem modelarskim, który pozwoli nam znacznie bardziej precyzyjnie wyciąć naklejki. Taki nożyk przyda się przede wszystkim do wycinania nieco mniejszych elementów. Kiedy naklejki będą już gotowe, wówczas możemy przystąpić do przyklejania ich na szybie okna. Aby jednak nasze świąteczne dekoracje lepiej się trzymały, wcześniej przetrzyjmy powierzchnię okna ściereczką i odtłuśćmy, na przykład denaturatem. Po takim przygotowaniu, można odkleić folię od papieru podkładowego i przykleić na szybę. Każdą naklejkę należy przyklejać bardzo ostrożnie – jeśli jednak pojawią się niezbyt estetyczne fałdy, wówczas można odkleić jej część i przykleić ponownie.

Przygotowanie świątecznych naklejek na okno z całą pewnością nie zajmie nam wiele czasu, a dzięki temu zyskamy niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju ozdobę do zaaranżowania okna. Takie naklejki można umieścić na oknie w salonie, kuchni czy nawet w pokoju dziecięcym. Jeśli przygotowujemy naklejki na święta Bożego Narodzenia, wówczas możemy też sięgnąć po sztuczny śnieg – naklejki w połączeniu z taką dekoracją szybko wypełnią nasz dom rodzinną, przyjazną i przytulną atmosferą.

(Visited 197 times, 1 visits today)