Jak zrobić wiązankę z róż?

roze-na-cmentarzKompozycje z kwiatów są jednymi z najbardziej powszechnych sposobów dekoracji grobów. Coraz większą popularnością cieszą się ręcznie wykonywane stroiki na Wszystkich Świętych, ale oczywiście to nie jedyny dzień, w którym warto zadbać o wyjątkową oprawę grobu zmarłej osoby. Dobrym pomysłem może być chociażby sięgnięcie po stroik na rocznicę śmierci, imieniny czy urodziny, zwłaszcza, że taką ozdobę na grób możemy wykonać zupełnie samodzielnie.

W tym celu należy jednak wybrać odpowiedni rodzaj kwiatów. Jeśli chryzantemy są dla nas roślinami nieco oklepanymi, wówczas możemy sięgnąć na przykład po róże.

Róże należą do tradycyjnych roślin, które na cmentarzu jednak pojawiają się znacznie rzadziej od chryzantem. Samodzielnie wykonana wiązanka cmentarna z róż to ciekawy sposób na przyozdobienie grobu zmarłej bliskiej osoby na wiele różnych okazji. Taka kompozycja sprawdzi się zatem zarówno w dzień Wszystkich Świętych, jak i w dzień, w którym obchodzona jest rocznica śmierci zmarłej osoby. Do wykonania cmentarnej dekoracji z róż można sięgnąć zarówno po żywe, jak i sztuczne róże. Warto dodać, że na nagrobnej płycie najpiękniej będą prezentować się róże o kolorze żółtym, czerwonym lub białym. Kwiaty te będą symbolizować nie tylko szacunek do zmarłej osoby, ale i miłość.

Jeśli zdecydowaliśmy się na żywe róże, wówczas możemy z nich wykonać efektowny bukiet, który umieścimy w wazonie lub donicy. Jeśli natomiast wybierzemy róże sztuczne, wówczas dodatkowo należy przygotować gąbkę florystyczną, za pomocą której nasz wieniec na cmentarz z róż nabierze stabilności. Bukiet z róż można ułożyć w plastikowym wazonie, ale można też sięgnąć na przykład po elegancki kosz. Wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań. Jeśli tworzymy wiązankę z żywych róż na grób, wówczas w wazonie warto umieścić gąbkę namoczoną w wodzie. Następnie w gąbkę wystarczy powbijać kwiaty (sztucznej gąbki natomiast nie trzeba moczyć). Aby wiązanka nabrała ładnego wyglądu, można dodatkowo dołączyć do niej kilka gałązek świerku, jodły bądź innego iglaka.

Róże można wykorzystywać do tworzenia wielu różnych dekoracji cmentarnych. Można je układać na rozmaite sposoby, uzyskując w ten sposób niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wiązanki na groby zmarłych osób. Do takich kompozycji zawsze warto pamiętać o dodawaniu odpowiednich wypełniaczy, które zapewnią pełną stabilność dekoracji i uchronią ją przed wywróceniem się, chociażby na skutek mocniejszego podmuchu wiatru. Wiązanki cmentarne z róż można także tworzyć na gotowych podkładach (ograniczonych plastikową siatką), które bez problemu nabędziemy w sklepie z artykułami florystycznymi.

(Visited 214 times, 1 visits today)