Jak zrobić warkocz ze wstążką?

warkocz-ze-wstazkaW modzie z sezonu na sezon pojawiają się coraz to nowocześniejsze i bardziej oryginalne fryzury. Jedną z nich jest warkocz ze wstążką, który na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym kobietom, które na co dzień noszą długie włosy. Takie uczesanie stało się niesłychanie trendy między innymi za sprawą niecodziennej fryzury Cleo, zaprezentowanej w teledysku „My Słowianie”. Chyba każdy widział chociaż raz teledysk do znanej polskiej piosenki, w którym uwagę przykuwa nietuzinkowe uczesanie wokalistki w formie oryginalnego warkocza ze wstążką.

Efektowna fryzura bardzo szybko zyskało nawet miano „warkocza Cleo”.

Jeśli potrafimy wykonać warkocz z długich włosów, to na pewno bez większych trudności zrobimy też efektowne uczesanie ze wstążką. Do stworzenia tej fryzury będziemy potrzebować kawałek materiału (może to być tasiemka w dowolnym kolorze), jednak musi być on dłuższy od długości naszych włosów. Warto wstążkę dopasować do naszych kosmyków – jeśli więc nasze włosy są długie i cienkie, wówczas sięgnijmy po cienką tasiemkę. Jeśli nasze kosmyki są natomiast grube i puszyste, wtedy możemy bez obaw do wykonania tej fryzury wykorzystać wstążkę o szerokości dwóch-trzech centymetrów.

Z wstążką można również wykonać fryzurę koszyczek – takie uczesanie idealnie sprawdzi się jako elegancka fryzura na wyjątkowe okazje (na przykład na komunię, wesele). Wstążkę przeciągamy przez gumkę, którą zawiązujemy kucyk na czubku głowy. Następnie włosy dzielimy na trzy w miarę równe części, a wstążkę staramy się umieścić pomiędzy drugim a trzecim pasmem włosów. Z włosów pleciemy warkocza (klasycznego, z trzech pasm), zaplatając je razem ze wstążką. Warkocza należy zaplatać w ten sposób aż do momentu, gdy dojdziemy do samych końcówek włosów. Końce warkocza zabezpieczamy gumką. Jeśli przygotowany pasek wstążki okazał się być zbyt długi, wówczas można go przyciąć nożyczkami.

Oryginalny warkocz ze wstążką to uczesanie niezwykle efektowne, które świetnie sprawdzi się przede wszystkim na wyjątkowe i odświętne okazje. Jeśli chcemy uzyskać jeszcze bardziej spektakularny rezultat, wówczas warto postarać się barwę wstążki dopasować do kolorystyki stroju, który będziemy mieć na sobie. Na wesele można sięgnąć po kolorową tasiemkę, ale już do stroju komunijnego najbardziej odpowiednia będzie wstążka w śnieżnobiałym kolorze, która stworzy idealną całość z pierwszokomunijną suknią lub albą. Delikatny warkocz to idealna fryzura na Komunię.

(Visited 292 times, 1 visits today)