Jak zrobić tonik z ogórka?

Tonik z ogórkówDo pielęgnacji tłustej, błyszczącej cery należy stosować odpowiednie kosmetyki. Warto też wypróbować naturalne metody na przykład tonik z ogórka. Przepis na niego powinny wykorzystać również osoby, które chciałyby się pozbyć piegów. Samodzielne zrobienie wybielającego toniku jest proste i tanie.

Stosowanie naturalnych sposobów na rozjaśnienie piegów jest zdecydowanie mniej inwazyjne niż zabiegi kosmetyczne. Na pewno warto je wypróbować zanim umówimy się na peeling mechaniczny lub chemiczny. Właściwie już samo przemywanie twarzy sokiem z ogórka powinno przynieść pewne rezultaty. Jeśli jednak ktoś chce przygotować tonik powinien wycisnąć sok z małego lub połowy większego ogórka, a następnie gotować go przez kilka minut. Kiedy wystygnie przecedzamy go i dodajemy wyciąg z oczaru wirginijskiego. Wystarczy ok. 1/6 ilości soku z ogórka. Oczar wirginijski to krzew, którego kora i liście zawierają garbniki oraz flawonoidy. W związku z tym stosowany jest do produkcji kosmetyków, w tym toników. Wyciąg z niego zawiera trochę alkoholu. Tak przygotowany tonik należy przechowywać w lodówce. Z ogórka robi się też maseczki, które rozjaśniają piegi, wpływają na to, że skóra mniej się błyszczy oraz zmniejszają rozszerzone pory.

Ogórek może być łączony z innymi naturalnymi składnikami, aby wzmocnić korzystne działanie toniku na naszą cerę. Oto jak przygotować tonik z połówki ogórka i połówki pomidora – zaczynamy od ich obrania i pokrojenia na kawałki. Następnie wrzucamy wszystko do blendera i dolewamy 50 ml wódki. Tak przygotowany tonik przelewamy do butelki czy słoika i przechowujemy najwyżej 10 dni. Należy stosować go codziennie namaczając w nim waciki, które kładziemy na kilka minut na twarzy oraz szyi. Samodzielne przygotowywanie kosmetyków, czy to w celu usunięcia piegów czy poprawienia wyglądu skóry, jest bardzo ciekawe i przyjemne. Jeśli ktoś raz tego spróbuje może naprawdę się wciągnąć i potem zacząć robić coraz więcej domowych maseczek, kremów czy toników. Oczywiście powinno to iść w parze ze zdobywaniem informacji na temat działania na naszą skórę różnych produktów.

(Visited 18 times, 1 visits today)