Jak zrobić szal komin na drutach?

wzory-szalikow-na-drutachZanim zabierzemy się za zrobienie swetra na drutach warto zacząć od czegoś łatwiejszego. Może to być na przykład komin na szyję. Jest bardzo przydatny jesienią i zimą, a na dodatek efektownie wygląda.

Najpierw trzeba się zastanowić czy chcemy uzyskać dopasowany komin, który przypomina golf, czy też luźniejszy szal komin, który można oplatać dookoła szyi nawet dwa razy. W każdym razie biorąc pod uwagę, że komin zakłada się przez głowę, trzeba tak zaplanować jego wymiary, żeby na pewno przez nią wszedł. Do zrobienia komina najlepsza będzie gruba włóczka oraz druty 10 mm. Jeśli chodzi o ścieg, to właściwie wystarczy umiejętność przerabiania oczek prawych i lewych. Chociaż jeśli ktoś opanował ścieg ryżowy lub jakiś inny, to oczywiście może to wykorzystać. To samo dotyczy różnego rodzaju wzorów, czy łączenia różnych kolorów włóczki.

Żeby zrobić komin na drutach nabieramy najpierw kilkadziesiąt oczek i dalej stosujemy wybrany ścieg. Ilość oczek zależy od tego jak szeroki ma być nasz komin. Im luźniejszy ma być, tym dłuższa robótka, jednak w sumie wykonuje się ją dosyć szybko. Na pewno zajmuje to mniej czasu, niż na przykład wydzierganie swetra. Poza tym jeśli chcemy wyglądać ładnie oraz modnie jesienią i zimą, to warto wykazać się cierpliwością. Kiedy robótka będzie już zakończona trzeba zszyć oba jej końce ze sobą. Wtedy komin jest już gotowy. To ciekawa alternatywa dla szalików robionych na szydełkach czy drutach. Oczywiście można nosić je zamiennie. Poza tym jeśli ktoś opanuje już dobrze tego rodzaju robótki ręczne, może wówczas wykonywać samodzielnie miłe prezenty dla bliskich osób. Warto pamiętać o tym, że kominy na szyję są bardzo uniwersalne, bo mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzież i dzieci. Poza tym chociaż przydają się przede wszystkim zimą, to można je zakładać również w jesienne dni, a nawet wczesną wiosną. Ewentualnie można skorzystać z wersji zrobionej z materiału, która z powodzeniem zastąpi apaszkę czy lżejszy szal. Zwykle kiedy ktoś zaczyna nosić komin, to potem nie może się bez niego obyć.

(Visited 482 times, 1 visits today)