Jak zrobić sweterek ombre?

cieniowany-sweterekZawsze chcemy wyglądać w swoich strojach wyjątkowo i pięknie, niezależnie od pory roku i temperatury. Szukamy oryginalnych ubrań, które przyciągną wzrok innych, poprzez swoją niepowtarzalność, dopasowanie do naszej sylwetki i stylu. Co jednak zrobić, gdy nadchodzi okres jesieni i zimy i musimy przerzucić się na grube, wełniane ubrania ukrywane skrzętnie pod płaszczami? Oczywiście pole do popisu jest wtedy nieco mniejsze. Swetry oferowane nam przez sieciówki są ładne, ale noszą je praktycznie wszyscy, więc nie zyskamy na oryginalności.

Zatem jak wejść w posiadanie niepowtarzalnego swetra? Można zrobić go samemu! Spokojnie, nie musisz od razu zapisywać się na kurs robienia na drutach. Wystarczy, że posiadasz zwykły sweter (na przykład z akrylu czy bawełny), najlepiej w jasnym kolorze (różowy, kremowy, jasny szary, pistacjowy, błękitny etc.). Do tego musisz zaopatrzyć się w barwnik (kolor dowolny, może być skontrastowany z kolorem swetra, może być w podobnym kolorze a innym odcieniu). Poza tym potrzebujesz także 5 łyżek soli, 6 litrów wody (najlepiej, jeżeli woda będzie znajdować się w wiadrze), miskę (bądź inne naczynie) o pojemności 500 ml, dużą łyżkę i rękawice ochronne.

W efekcie uzyskasz piękny sweter ombre, na którym, niczym na obrazie z farb akwarelowych, dwa kolory pięknie się ze sobą połączą i harmonijne, subtelnie przeplotą (w dowolnym, wybranym przez ciebie miejscu). Jedna część swetra będzie w pierwotnym kolorze, druga natomiast uzyska taki kolor, jaki wybierzesz.
Jeżeli posiadasz już wszystkie składniki, zabieramy się za farbowanie!

1. Do ciepłej wody w wiadrze (bądź innym naczyniu) wsypujemy sól i mieszamy łyżką.
2. Barwnik rozpuszczamy w 500 ml ciepłej wody i mieszamy aż do całkowitego rozpuszczenia proszku.
3. Rozpuszczony barwnik wlewamy do posolonej wody w wiadrze i dokładnie mieszamy.
4. Teraz będziemy zanurzać sweter w wodzie – możesz zanurzyć jego dolną bądź górną część (to zależy od twojej koncepcji). Nie zapomnij również o rękawach!
5. Sweter zanurzamy w wodzie. Miejsce swetra, w którym kolor ma być najmocniejszy trzymamy w wodzie najdłużej (10 min), później zanurzamy kolejny fragment (czyli wkładamy sweter głębiej do wody) i trzymamy go krócej (aby uzyskać ładny efekt cieniowania). Możemy swetrem ruszać w wodzie, aby efekt nie wyszedł nam „odmierzony”, a subtelny i nieregularny.
6. Wyjmujemy sweter i nie pozwalamy na to, aby woda po nim ściekała.
7. Sweter przepłukujemy w chłodnej/zimnej wodzie (najlepiej przygotować sobie ją w osobnym naczyniu).
8. Sweter wieszamy, aby się wysuszył. Gotowe!

Sweter możemy jeszcze dodatkowo ozdobić ćwiekami bądź dżetami w dowolnym kształcie i wielkości, umieszczając je na wysokości ramion (ilość ozdób zależy tylko od nas).
Uzyskaliśmy w ten sposób piękny, ciepły sweter, idealny dla młodej dziewczyny cieszącej się życiem i preferującej luźny styl z nutą oryginalności i niepowtarzalności.

(Visited 305 times, 1 visits today)