Jak zrobić strój Śnieżynki dla dziewczynki?

kostium-sniezynkiKarnawałowy bal bezsprzecznie wymaga jednej rzeczy, mianowicie stroju. Wybór odpowiedniego uzależniony będzie oczywiście od wieku. Niemałe znaczenie ma także płeć. Co więc będzie najlepsze dla małej dziewczynki? Nasza propozycja to strój śnieżynki. Jego wykonanie wcale nie jest trudne. Potrzebować będziesz przede wszystkim pasującej do tego stroju sukienka czyli w kolorze białym, różowym lub błękitnym. Oprócz tego zaopatrz się w tekturę do zrobienia korony, srebrny łańcuch na choinkę, dziurkacz w kształcie dużej śnieżynki, srebrny papier holograficzny, igłę, nici, klej oraz 5 cm gumki.

Przygotowywanie stroju śnieżynki rozpocznij od stworzenia korony. Na zwykłym papierze narysuj jej szablon i wytnij. Ten sam kształt odrysuj i wytnij na tekturze. Brzegi korony obszyj srebrnym łańcuchem. Udekoruj ją przyszyciem śnieżynek. Brzegi korony połącz ze sobą za pomocą gumki, wtedy nie będzie spadała z głowy.
Czas na udekorowanie sukienki. Zrób to obszywając jej brzegi łańcuchem. Ze srebrnego papieru wytnij kilka śnieżynek i przyszyj je do kreacji.

Śnieżynki królują nie tylko podczas karnawałowych balów. Ich popularność rozpoczyna się w momencie zawitania zimy. Wtedy możemy je spotkać głównie w realnym wymiarze. Natomiast kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia płatki śniegu zaczynają ozdabiać nasze domy i oczywiście choinki. Najbardziej popularne są papierowe śnieżynki. Ich wykonanie nie należy do najtrudniejszych. Jeśli jednak wybitnie nie posiadasz talentu lub najzwyczajniej w świecie nie masz czasu możesz postawić na gotowe szablony płatków śniegu, które wystarczy jedynie wydrukować. W twojej gestii pozostaje wtedy jedynie wycinanie śnieżynek i oczywiście ich rozwieszanie. Mogą one zawisnąć na świątecznym drzewku lub stać się zimową dekoracją okna. Jeśli chodzi o drugi z wymienionych przypadków także możesz skorzystać z gotowych ozdób lub stworzyć np. witraż według własnej inwencji. Stawianie na kreatywność to z pewnością o wiele ciekawsze rozwiązanie. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nigdzie nie spotkamy takiej samej dekoracji. Filcowe dekoracje czy te zrobione ze starych płyt CD z pewnością będą czymś wyróżniającym naszą choinkę na tle innych.

W kwestii papierowych dekoracji nie można nie wspomnieć o zimowych ozdobach origami. Nie chodzi oczywiście jedynie o śnieżynki czy choinki. Wachlarz możliwości jest o wiele szerszy. Podobnie rzecz ma się w przypadku ozdób tworzonych na szydełku. Metodą frywolitkową można wyczarować prawdziwe małe dzieła sztuki, wyglądające niezwykle delikatnie. Wracając na chwilę do papieru trzeba wspomnieć o quillingowych ozdobach. Nazwa może brzmieć tajemniczo, ale uwierzcie, że nie kryje się pod nią nic skomplikowanego. A bez wątpienia pięknego.

Zaczęliśmy od stroju śnieżynki dla dziewczynki. Na koniec więc czas na propozycję dla mamy. Aby nie być monotematycznymi tym razem mamy nie ubranie, a dodatek w postaci świątecznych wzorków na paznokcie. W końcu dłonie to wizytówka kobiety, więc musi być ładna i mówić jak najwięcej o właścicielce. Stąd różnorodność wśród zimowych wzorów, tak aby każda przedstawicielka płci pięknej znalazła coś dla siebie.

(Visited 1 317 times, 3 visits today)