Jak zrobić stroik z wrzosem na cmentarz?

Nagrobny stroik z wrzosemŻeby ładnie i elegancko udekorować grób można zanieść na cmentarz stroik. Nie da się jednak ukryć, że kompozycje florystyczne, które są dostępne w kwiaciarni kosztują raczej sporo. W związku z tym warto spróbować wykonać stroik na grób samodzielnie. Nie jest to bardzo trudne. Trzeba tylko znaleźć trochę wolnego czasu, zastanowić się z czego wykonać nagrobną kompozycję oraz zebrać wszystkie niezbędne elementy, a potem do dzieła!

Ponieważ świeże rośliny nie utrzymują się zbyt długo na cmentarzu niektórzy zanoszą na cmentarz stroiki ze sztucznych kwiatów. Natomiast istnieje jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie można poszukać żywych elementów, które jednak nie padają tak łatwo. Dobrym przykładem jest wrzos. Nie dość, że jest trwały ze względu na to, iż rośnie w doniczce, to jeszcze jego wymagania nie są zbyt duże. Pozwala mu to przetrwać nawet w niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych. Jest między innymi odporny na mróz. W jaki sposób można zrobić samodzielnie dekorację na grób z wrzosem? Najpierw trzeba przygotować kosz, misę lub wiaderko. Na górze można umieścić rodzaj wieńca z wikliny, z suszonych traw, zbóż czy z gałązek. Natomiast w środku układamy dość ciasno obok siebie niewielkie doniczki z wrzosem, iglaczkiem, krzaczkiem tzw. mrozu, drobnymi chryzantemami. To właściwie wystarczy. Na pewno będzie bardzo ładnie.

Można również przygotować typowo jesienny stroik na cmentarz. W tym celu układamy koszyku doniczki z wrzosem, ale tak żeby zostało trochę miejsca. Wolną przestrzeń trzeba czymś zapełnić, chociażby orzechami lub kasztanami, a następnie układa się na nich małe dynie, kabaczki, patisony itp. Natomiast ostatecznie można nawet włożyć wrzos do ozdobnej doniczki, wiaderka czy koszyczka, przewiązać wstążeczką i w takiej postaci postawić na grobie. Okazuje się więc, że zrobienie ciekawej dekoracji na cmentarz nie wymaga dużo wysiłku. W związku z tym zamiast szukać gotowych kompozycji nagrobnych warto spróbować wymyślić i zrobić coś własnoręcznie, na przykład uroczy stroik z wrzosem. bez wątpienia będzie atrakcyjnie wyglądał na grobie bliskiej osoby.

(Visited 806 times, 1 visits today)