Jak zrobić stroik wielkanocny z makaronu?

jajka-ozdabiane-makaronemWiele osób szuka przed Wielkanocą zupełnie nowych i oryginalnych pomysłów na wykonanie świątecznych dekoracji. Sporo ciekawych opcji można znaleźć chociażby w Internecie. Poza tym warto też po prostu pozwolić zadziałać własnej fantazji. Wtedy właśnie mogą powstać najbardziej efektowne i zaskakujące rzeczy.

Jedna z propozycji dotycząca własnoręcznie wykonywanych dekoracji wielkanocnych, to stroik z makaronu. Żeby go zrobić potrzebujemy przede wszystkim różne rodzaje surowego makaronu, klej do klejenia na gorąco i ewentualnie farby lub spray. Jeżeli ktoś chce zacząć pracę od wykonania koszyczka z makaronu, to przydatny będzie także karton po mleku lub soku. Wycinamy jeden jego bok, a następnie robimy dwa otwory przez które będzie przechodził drut – rączka koszyczka. Na końcu należy owinąć go ładną wstążką. Teraz można już przystąpić do obklejania kartonu makaronem. Warto zaplanować wcześniej w jaki sposób będziemy to robić oraz jakie kształty makaronu zostaną przez nas wykorzystane. Kiedy klej już wyschnie można pomalować koszyczek. Potem wykładamy spód zieloną bibułą czy sizalem i możemy zacząć robić figurki.

Zanim zaczniemy wykonywać kurczaczki, baranki, zajączki i pisanki z makaronu warto zrobić szkic na papierze. Chodzi o to, żeby rozplanować jakie kształty makaronu i w jakiej kolejności będziemy ze sobą łączyć. Obecnie w sklepach dostępnych jest tak wiele różnego rodzaju makaronów, że pomysły mogą być naprawdę rozmaite. Pojedyncze makarony również łączymy klejem na gorąco, a po jego wyschnięciu możemy ewentualnie pomalować. Potem ustawiamy nasze figurki w koszyczku i uzupełniamy baziami, bukszpanem, piórkami. Można też postawić taki makaronowy stroik obok wielkanocnego bukietu z wiosennymi kwiatami. Będą się ładnie uzupełniać. Zabawa makaronem to doskonała propozycja dla całej rodziny. W związku z tym robienie dekoracji świątecznych staje się od razu ciekawym sposobem na wspólne spędzanie czasu. To na pewno dużo lepszy pomysł niż oglądanie telewizji. Swoją drogą to bardzo interesujące, że makaron może cieszyć na tak wiele sposobów.

(Visited 388 times, 2 visits today)