Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy na stół?

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy na stółKiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia zastanawiamy się w jaki sposób przystroić nasze mieszkanie lub dom, żeby panowała w nim magiczna atmosfera. W wielu domach tradycyjnie pojawiają się choinki, które ubiera się całą rodziną. Natomiast warto też zrobić stroik na stół. Dzięki temu podczas Wigilii oraz wszystkich świątecznych posiłków będzie można cały czas widzieć taką ładną dekorację, która uprzyjemni jeszcze bardziej wspólne chwile spędzone przy bożonarodzeniowym stole.

Najłatwiej zrobić klasyczny stroik z gałązek świerkowych lub jodłowych. Poza zielonymi gałązkami potrzebna będzie gąbka florystyczna i jakaś podstawka pod nią, świeczka, kilka bombek i czerwona lub złota wstążka. Zaczynamy od dopasowania kształtu gąbki florystycznej do podstawki i nasączenia jej wodą. Wówczas stroik będzie bardziej trwały, gałązki nie będą się obsypywać ani więdnąc zbyt szybko. Następnie wbijamy do gąbki zielone gałązki, a na środku montujemy świeczkę. Dookoła świeczki zawiązujemy ładnie wstążkę. Z kolei bombki należy przywiązać za pomocą nitek lub drucików do gałązek. Stroik bożonarodzeniowy gotowy! Prawda, że to całkiem proste?

Wiele osób wykonując samodzielnie stroik na Boże Narodzenie ma ochotę stworzyć coś naprawdę oryginalnego. Stąd pomysły na wykorzystanie makaronu, masy solnej, orzechów czy suszonych plasterków cytrusów. Ciekawą ozdobą na stół będzie z pewnością stroik świąteczny w szklanym naczyniu. Można go przygotować w następujący sposób: do szklanego naczynia wstawiamy doniczkę z gwiazdą betlejemską, a dookoła niej układamy laski cynamonu, gałązki, mech, a na końcu obwiązujemy naczynie ozdobną wstążką i robimy kokardę. Inna propozycja polega na wsypaniu do przeźroczystego naczynia szyszek i orzechów pomalowanych na złoto i umieszczeniu pośród nich wysokiej świeczki. Ewentualnie w szklanym wazonie można ułożyć gałązki świerku, jodły i tui, małe bombki, suszone plasterki pomarańczy, orzechy, szyszki. Niektórzy potrzebują instrukcji krok po kroku jak zrobić stroik na stół, ale wielu osób najbardziej podoba się właśnie samodzielne wymyślanie i tworzenie dekoracji bożonarodzeniowych. Można w ten sposób przygotować naprawdę wspaniałe i niepowtarzalne rzeczy.

(Visited 703 times, 1 visits today)