Jak zrobić stolik z palet?

stol-paletyChyba nikogo nie trzeba przekonywać, że stół stanowi jeden z najważniejszych sprzętów w każdym wnętrzu. Bez stołu nie będzie właściwie funkcjonować zarówno rodzinny salon, jak i jadalnia. Obecnie mamy do wyboru wiele różnego rodzaju stołów, które są tworzone już nie tylko z drewna, ale też z metalu czy tworzyw sztucznych. W naszym mieszkaniu może pojawić się na przykład okrągły rozsuwany stolik bądź nowoczesny stół ze szkła. Jeśli jednak cenimy sobie wnętrza oryginalne i niepowtarzalne, wówczas stół możemy wykonać także całkiem samodzielnie.

Świetnym pomysłem może być zaprojektowanie tego rodzaju mebla ze starych palet, które być może zalegają nam w piwnicy lub w garażu.

Stół z drewnianych palet na pewno odmieni wygląd każdego pomieszczenia. Co więcej, stworzenie takiego stołu wcale nie jest takie trudne, jak może nam się pozornie wydawać. Jeśli więc już od dłuższego czasu posiadamy bezużyteczne palety, wówczas warto je spożytkować i wyczarować oryginalny stół z palet do salonu bądź do naszej jadalni. Do stworzenia takiego stołu będą nam potrzebne dwie palety, a także kółka obrotowe, kilkanaście wkrętów z podkładkami, odpowiedni klej do drewna oraz narzędzia (wiertarka, szlifierka, wkrętarka, młotek oraz papier ścierny).

Pierwszym krokiem do wykonania stołu z palet jest staranne oczyszczenie palet (należy je nie tylko umyć, ale również oszlifować). Po wykonaniu takich czynności możemy przystąpić do wywiercenia otworów (aby blat można było połączyć ze sobą z dolną półką). Palety łączymy ze sobą przy pomocy specjalnych kołków. Stolik powinien być stabilny oraz wytrzymały, więc na te dwie cechy należy zwrócić szczególną uwagę. Na końcu wywiercamy jeszcze otwory pod wkręty i zakładamy kółka, dzięki czemu nasz stolik będzie bardzo mobilnym meblem. Gdy ukończymy już stół z palet, wówczas pozostaje nam jeszcze zabezpieczenie mebla odpowiednim preparatem. W tym celu najlepiej sięgnąć po specjalistyczny środek do impregnacji, który możemy kupić dzisiaj praktycznie w każdym hipermarkecie z akcesoriami budowlanymi. Taki preparat nada stolikowi jednocześnie niepowtarzalnego wyglądu.

Stół z drewnianych palet to bardzo ciekawy pomysł na odmienienie klasycznej jadalni. Dzięki tak prostemu meblowi nasz salon czy każde inne pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru i przejdzie prawdziwą metamorfozę. Co więcej, wygląd takiego stolika można dodatkowo urozmaicić według własnych pomysłów oraz upodobań. Możemy chociażby na blat stołu z palet nałożyć na przykład hartowane szkło i otrzymamy modny szklany stolik.

(Visited 227 times, 1 visits today)