Jak zrobić stojak na obuwie?

stojak-na-butyW funkcjonalnie zaaranżowanym przedpokoju nie powinno zabraknąć praktycznych mebli oraz akcesoriów służących do przechowywania odzieży i butów. Jeśli wybraliśmy już idealną szafę do korytarza, najwyższy czas pomyśleć o zakupie pozostałych elementów do przedpokoju. W takim wnętrzu mogą znaleźć się nie tylko szafki i półki, ale również stojaki na buty.

Co więcej, jeśli chcemy, aby nasz stojak był naprawdę oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, wówczas możemy zdecydować się na jego samodzielne wykonanie.

Własnoręcznie wykonany stojak na buty z całą pewnością doda modnemu przedpokojowi niepowtarzalnego charakteru. Taki stojak możemy zrobić właściwie z bardzo wielu różnych materiałów, więc w tym wypadku warto postawić na własną kreatywność. Stojak na buty do przedpokoju możemy wykonać chociażby z rur PCV bądź ze zwykłych listew montażowych oraz słupków. Przy pomocy takich prostych i niedrogich elementów można stworzyć oryginalny stojak na buty, który idealnie sprawdzi się przede wszystkim w niedużych korytarzach w bloku. Do wykonania stojaka będziemy potrzebować jedną większą listwę (można ją również zastąpić zwykłą deską, na przykład sosnową), kilka kołków drewnianych oraz klej do drewna. Ponadto niezbędne będą narzędzia: piłka do drewna, pilnik, wiertło płaskie, młotek, wiertarka, wyrzynarka oraz szlifierka. Zanim przystąpimy do samodzielnego wykonania stojaka na buty, warto wcześniej przygotować sobie szablon (możemy do naszkicować na kartonie). Szablon następnie przykładamy do obu końców desek lub listew i odrysowujemy. Deskę mocujemy do stołu, a następnie przy pomocy wyrzynarki robimy cięcie wzdłuż linii, którą wcześniej zaznaczyliśmy. Miejsca cięcia warto obrobić pilnikiem, aby zlikwidować wszelkie nierówności. Następnym krokiem jest wywiercenie wiertarką otworów, w których zamocujemy kijki do wieszania butów. Do otworów nakładamy klej do drewna i wciskamy w nie przygotowane kijki, dobijając je młotkiem. Stojak na buty na desce będzie charakteryzował się nie tylko ciekawym wyglądem, ale również stabilnością. Ostatnim etapem jest przytwierdzenie całej konstrukcji do podłoża (najlepiej jest to wykonać przy pomocy kleju bądź wkrętów).

Samodzielnie wykonany stojak na buty to znakomity pomysł na uzyskanie ciekawego elementu do wystroju domowego przedpokoju. Taki stojak może mieć kolor drewna, ale możemy również pomalować go na barwę, która będzie współgrała na przykład
z kolorem mebli czy ścian w naszym korytarzu.

(Visited 199 times, 1 visits today)