Jak zrobić spodenki z podniesionym stanem?

spodenki z podniesionym stanem

Większość kobiet bez względu na wiek uwielbia spodenki, ponieważ są wygodne, cechują się bogactwem fasonów i można je nosić i na co dzień, i wieczorem. Oczywiście, trendy co do ich kroju się nieustannie zmieniają, jednakże do jednych z najmodniejszych i najpraktyczniejszych należą szorty z podniesionym stanem. Przede wszystkim, nawiązują one do stylu retro i rewelacyjnie prezentują się w nich kobiety o nienagannej sylwetce oraz panie z nadwagą, pod warunkiem że dobrze dobiorą ich krój do swej sylwetki. Trzeba powiedzieć o tym, że możemy je zakupić w większości sklepów odzieżowych, ale jeżeli chcemy prezentować się oryginalnie, warto wykonać je samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to zadanie bardzo trudne ani nie wymaga wielkich zdolności krawieckich.

Po pierwsze, najłatwiej będzie nam wykonać szorty  ze starych spodni lub spodenek. Jeżeli wykonane są one z bawełny, dzianiny lub satyny, możemy do nich doszyć np. satynową lub koronkową górę w celu podniesienia stanu. W tym celu odmierzamy ok. 10-centymetrowy pas materiału, może być on w innym kolorze niż barwa spodenek i doszywamy go do szortów. Z pewnością, byłoby to najlepiej uczynić maszynowo, ale jeżeli jest to niemożliwe, czynimy to ręcznie. Nie zapominamy o zapięciu zdobiącym podwyższony stan. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się ozdobne guziki lub satynowa tasiemka. Natomiast do sportowych fasonów, możemy doszyć rozciągliwy materiał, który będzie dopasowywał się do ciała i będzie pełnił funkcję ściągacza.

Niestety o wiele trudniej będzie nam wykonać dżinsowe szorty z podniesionym stanem, ponieważ ręczne szycie raczej tu nie wystarczy. Otóż, podwyższony stan możemy wykonać za pomocą materiału w nieco innym odcieniu niż spodenki, najlepiej żeby był on jaśniejszy. Niektórzy zamiast dżinsu wybierają bawełnę lub inną tkaninę wyróżniającą się jaskrawym kolorem lub zdobioną kwiatami, paskami czy kratką. Poza tym, tego rodzaju letnie kreacje mogą być jeszcze upiększane np. koralikami, cekinami czy kokardkami. Mile widziane są ciekawe zapięcia, nie tylko guziki, ale i zamki lub sznurowania. Ponadto, w przypadku dżinsowych spodenek możemy je postrzępić na brzegach lub przyszyć lub oderwać od nich kieszenie, a także zrobić dziury.

Reasumując, obecnie spodenki z podwyższonym stanem są modne i jeszcze przez długi czas będą trendy, dlatego warto wzbogacić o nie swą garderobę, tym bardziej że przy odrobinie chęci i pomysłowości możemy je wykonać samodzielnie.

(Visited 79 times, 1 visits today)