Jak zrobić słoneczniki z bibuły?

slonecznik-bibulaSłoneczniki to niesłychanie piękne kwiaty, które kwitną jedynie w okresie letnim. Chociaż domowa uprawa słonecznika staje się coraz bardziej popularna, to jednak nie zawsze możemy cieszyć się tymi żółtymi kwiatami w naszych wnętrzach. Dlatego jeśli mimo tego, iż hodujesz najpopularniejsze odmiany rośliny, możesz zdecydować się na samodzielne wykonanie słoneczników z bibuły. Takie słoneczniki z całą pewnością będą wspaniałą ozdobą twojego domu lub mieszkania. Ich widokiem będziesz mogła cieszyć się praktycznie przez cały rok.

Wykonanie słoneczników z bibuły nie jest zbyt trudne, ale zanim przystąpimy do dzieła, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Na samym początku praca przy tworzeniu słoneczników z bibuły może nam wydawać się skomplikowana i bardzo pracochłonna, ale w miarę upływu czasu nauczymy się robić kwiaty szybko i sprawnie. Do stworzenia słoneczników z bibuły będziemy potrzebować nożyczki, drucik, patyczek oraz bibułę w kilku kolorach (brązowym, żółtym oraz zielonym).

Takie przyrządy z całą pewnością bez większych trudności nabędziemy w każdym sklepie papierniczym. Pierwszym krokiem do wykonania słoneczników z bibuły jest odcięcie kilku pasów z bibuły o kolorze brązowym. Pasy należy ze sobą złożyć, a następnie zwinąć i zabezpieczyć drucikiem. W ten sposób otrzymamy brązowawy środek kwiatu. Następnie przystępujemy do pracy nad płatkami kwiatów, które wykonamy z bibuły w kolorze żółtym. Bibułę tniemy na niewielkie prostokąty, a następnie zwijamy ich krawędzie. Praca przy tworzeniu płatków słonecznika z bibuły często zajmuje najwięcej czasu, ale w miarę upływu czasu na pewno zdobędziemy odpowiednią wprawę. W ten sam sposób należy wykonać płatki z bibuły o barwie zielonej. Zielona bibuła ponadto będzie nam służyła do wykonania listków słonecznika.

Do środka kwiatu (w kolorze brązowym) doklejamy żółte płatki z bibuły. Teraz pozostaje nam jeszcze stworzenie łodygi rośliny. W tym celu kawałek druta należy obwinąć zieloną bibułą, a następnie przymocować do niej bibułowe liście (można to zrobić za pomocą zwykłego kleju lub taśmy klejącej). Nasze słoneczniki z bibuły są już gotowe i można je wsadzić do wazonu, tworząc piękną i oryginalną dekorację.

Słoneczniki z bibuły najlepiej sprawdzą się w porze zimowej, kiedy możemy tylko pomarzyć o dostępie do tych kwiatów. Natomiast latem starajmy się nie tylko dekorować słonecznikami nasze wnętrza, ale również spożywać ziarna tej rośliny. Cenne wartości odżywcze słonecznika sprawią, że będziemy mogli cieszyć się nie tylko piękną skórą, ale również mocnymi i zdrowymi włosami.

(Visited 152 times, 6 visits today)