Jak zrobić samodzielnie eyeliner?

colourful eyeshadowW sklepach można znaleźć mnóstwo eyelinerów. Występują w różnych formach i rodzajach. Każda kobieta powinna je przetestować na sobie i zdecydować się, który eyeliner jest idealny. Niektóre panie idą krok dalej i decydują się na zrobienie własnego kosmetyku-eyelinera, na przykład z tuszu do rzęs lub cieni do powiek. Wbrew pozorom, zrobienie własnego eyelinera wcale nie jest trudne. Co więcej, same możemy zadecydować o kolorze i konsystencji.

Zatem: jak zrobić w domu eyeliner?

Na początku trzeba zaznaczyć, że istnieje kilka sposobów na zrobienie tego kosmetyku. Ważne jest, aby użyć składników (np. takiego cienia do powiek), które nam nie szkodzą i używamy lub używałyśmy ich na co dzień. Kolejną istotną sprawą jest, aby pamiętać, że najlepiej zrobić eyeliner kolorowy. Czarne kosmetyki do robienia kresek są powszechnie dostępne, natomiast nie zawsze uda nam się dostać wymarzony kolor, a wybierając ciekawy cień powiek, na jego bazie możemy stworzyć eyeliner w kolorze idealnym. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że  w tym sezonie szalenie modne stały się kolorowe kreski na powiekach.

Eyeliner DIY na bazie wazeliny

Potrzebujemy cieni do powiek, wazeliny kosmetycznej, pustego i niewielkiego pudełeczka do wymieszania składników oraz pędzelka. Przekładamy trochę wazeliny do pudełeczka, następnie kruszymy cień końcówką pędzelka i oba składniki dokładnie mieszamy. Musimy uważać, aby nie zostawić grudek – aplikacja takiego kosmetyku będzie trudna, a efekt z pewnością niekorzystny. Kiedy konsystencja stanie się gęsta, bez wyraźnych grudek – eyeliner gotowy. Tak przygotowany kosmetyk może się lekko rozmazywać na oku, nie powinien jednak zasychać, dzięki czemu może nam naprawdę długo służyć.

Eyeliner DIY na bazie płynu do soczewek

W tym wypadku potrzebne będą: kolorowe cienie do powiek, pędzelek do robienia kresek i kilka kropel płynu do szkieł kontaktowych. Wykonanie jest bardzo proste. Moczymy aplikator w płynie do soczewek, następnie mieszamy z takim kolorem cienia, jakiej barwy kreskę chcemy uzyskać. Kreska wykonana takim eyelinerem powinna długo się trzymać.  W dzisiejszych czasach można kupić różne eyelinery w drogeriach, ale skorzystanie z własnoręcznie zrobionego kosmetyku to prawdziwa przyjemność oraz radość. Tym bardziej, że wykonanie nie zajmuje dużo czasu i jest nietrudne.

(Visited 408 times, 5 visits today)