Jak zrobić samochód z pudełka od zapałek?

samochodzik-z-pudelka-zapalekModelowanie z papieru to nietuzinkowy sposób na uzyskanie oryginalnych przedmiotów urozmaicających wystrój wnętrza. Z papieru wykonuje się m.in. pudełeczka na drobiazgi, ozdoby choinkowe, czy zabawki. Ciekawym pomysłem na twórcze wykorzystanie naturalnego surowca jest samochód lub pociąg z pudełek po zapałkach.

SAMOCHÓD Z PUDEŁEK OD ZAPAŁEK

Potrzebne materiały: 5 pudełek od zapałek, samoprzylepny papier kolorowy (czarny na koła i kolorowy na obudowę), rolka z papieru toaletowego, biała kartka, flamaster, klej do papieru, ołówek, do dekoracji: bibuła, farbki

Sposób wykonania: Trzy pudełka od zapałek łączymy ze sobą nakładając niewielką ilość kleju na ściany boczne pudełek. Po lekkim przeschnięciu obklejamy je kolorowym papierem. Wcześniej warto ustalić potrzebną ilość materiału- w tym celu mierzymy powierzchnię całkowitą złączonych pudełek, odrysowujemy na wewnętrznej stronie papieru, wycinamy wzdłuż rozrysowanych krawędzi, odrywamy warstwę przykrywającą klejącą powierzchnię i obklejamy pudełka. Podobnie postępujemy z pozostałymi dwoma pudełkami, po czym przytwierdzamy je do obklejonych już pudełek- mniej więcej na środku. Następnie na białej kartce rysujemy figury imitujące kształt okien- mogą to być zwykle prostokąty, kwadraty albo trapezy. Wycinamy je wzdłuż rozrysowanych linii, pokrywamy cieniutką warstwą kleju i umieszczamy po bokach samochodu. Z rolki papieru toaletowego wycinamy cztery cienkie krążki o grubości ok. 1 cm, obklejamy je czarnym papierem (ewentualnie malujemy flamastrem) i przyklejamy do spodu zabawki. Odstawiamy do wyschnięcia, po czym przystępujemy do dekoracji samochodu. Elementami ozdobnymi mogą być ruloniki bibuły, kolorowe motywy namalowane farbkami lub drobne detale z zapałek.

POCIĄG Z PUDEŁEK PO ZAPAŁKACH

Potrzebne materiały: 10 pudełek od zapałek, papier kolorowy (brązowy na obudowę wagoników oraz w innym kolorze na akcenty dekoracyjne), 1 długie sznurowadło (ewentualnie tasiemka), klej, brązowa farbka, pędzelek do farb, dziurkacz lub nożyk z ostrym zakończeniem, nożyczki
Sposób wykonania: Każde z pudełek obklejamy brązowy papierem, pozostawiając nieoklejone boczne ścianki (wokół otworu do otwierania pudełka). Następnie na centralnej części pozostawionych ścianek tworzymy mały otwór nożykiem lub dziurkaczem. Przez wykonane otwory przewlekamy sznurowadło zawiązując supły pomiędzy poszczególnymi pudełkami oraz na zakończeniach. Pozostałą część ścianek z otworami pokrywamy brązową farbką i pozostawiamy do wyschnięcia. Dekorujemy wedle uznania – np. ze sreberka po czekoladzie robimy okna, a z kolorowego papieru drobne elementy ozdobne wagonów.

Zapałki z wykorzystanych pudełek możemy wykorzystać w przeróżny sposób, np. wykonując z nich ciekawe dekoracje świąteczne, ramki, pudełeczka lub modele.

(Visited 2 356 times, 10 visits today)