Jak zrobić renifera z filcu?

renifer z filcu

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najpowszechniejszych symboli Bożego Narodzenia jest renifer, zazwyczaj ciągnący sanie św. Mikołaja. Przede wszystkim, najczęściej jego wizerunek zdobi kartki świąteczne, bombki, a niekiedy też może on służyć jako dekoracja drzewka bożonarodzeniowego, stołu wigilijnego, kominka, a także pełnić funkcję zabawki dla najmłodszych. Oczywiście, piękne renifery możemy zakupić w sklepach z zabawkami, jednakże równie ładne, a może nawet i ładniejsze są te, które są stworzone samodzielnie, przykładowo z filcu.

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że z wykonaniem wspaniałych reniferów nie będziemy mieli najmniejszych kłopotów, ponieważ nie jest to zadanie bardzo trudne. Poza tym, w sieci odnajdziemy mnóstwo gotowych szablonów, które tylko wystarczy wydrukować, odrysować na materiale i wyciąć. Następnie postępujemy zgodnie z zamieszczonymi wskazówki i cudowny renifer gotowy. Warto dodać, że na początku swej przygody z tworzeniem ozdób z filcu, należy zacząć od prostych form, które nie wymagają wielkich zdolności artystycznych. Z pewnością, dobrym pomysłem może być stworzenie głowy renifera z zawieszką, którą później zawiesimy na choince. Natomiast, gdy nabędziemy nieco praktyki w zakresie robienia dekoracji z filcu, możemy pokusić się o wykonanie ślicznego renifera w całej okazałości.

Jak stworzyć bożonarodzeniowego renifera krok po kroku?

  • Po pierwsze, na kartce papieru rysujemy głowę renifera, a także osobno rogi i nos.
  • W dalszym etapie odrysowujemy dwa razy wzór głowy renifera na filcu o kolorze brązowym. Wycinamy szablon wzdłuż wcześniej wykonanych linii.
  • Kolejno, z czerwonego filcu wycinamy nos renifera, który naszywamy na jednym z szablonów głowy zwierzaka.
  • Następnie, za pomocą czarnej muliny wyszywamy reniferowi oczka, a za pomocą czerwonej muliny – buźkę.
  • Z czarnego filcu według wcześniej odrysowanego szablonu wycinamy rogi zwierzęcia,
  • Dwa szablony głowy nakładamy na siebie, między nimi dajemy rogi oraz sznureczek i zszywamy ze sobą. Czynimy to za pomocą brązowej nici. Zostawiamy niewielki otwór, przez który wkładamy watę. Całość zszywamy ze sobą.

A, więc tworzenie renifera z filcu nie jest tak trudnym zadaniem, jakby się mogło wydawać. W związku z czym warto się pokusić o jego stworzenie, gdyż stanowi on wspaniałą dekoracją bożonarodzeniową, w szczególności kiedy jest zrobiony samodzielnie.

(Visited 289 times, 1 visits today)