Jak zrobić pudełko na tort?

Wygodne pudełka na ciasta i tortyZ pewnością na wiele różnych uroczystości, takich jak choćby Pierwsza Komunia, ślub i wesele czy urodziny bądź imieniny kogoś bliskiego chętnie przygotowujemy smakowite domowe wypieki, torty i ciasta. Nierzadko chcemy również obdarować okolicznościowych gości kawałkiem pysznego placka, dlatego też warto pomyśleć o odpowiednich pudełkach i pojemnikach na tego typu smakołyki.

Odpowiedniej wielkości opakowania na torty i ciasta możemy oczywiście dostać w każdej cukierni czy kupić w wielu sklepach papierniczych, jednakże z łatwością możemy takie praktyczne akcesorium wykonać samodzielnie z niepotrzebnych opakowań czy kartonów.

Jak się bowiem okazuje, kartonowe pudełka po butach, pizzy czy niewielkim sprzęcie elektronicznym doskonale nadają się do powtórnego wykorzystania jako ekologiczne pojemniki na wiele różnych drobiazgów. Świetnie sprawdzą się także jako przenośne pudełka na smakowity tort weselny czy domowe wypieki z imienin lub urodzin.

Zależnie od naszych potrzeb z papieru lub tektury wykonać możemy odpowiedniej wielkości opakowanie, przypominające nieco ręcznie robione pudełka na prezenty. Powinno ono być jednakże wyposażone w praktyczny i solidny uchwyt, najlepiej przekładany „na zakładkę”, podobnie jak klapy zwykłych pudełek, dzięki czemu tort będzie w nim stabilniejszy i bezpieczniejszy.

Opakowanie na tort dla gości, podobnie jak duże pudełka na kosmetyki, książki czy inne, ciężkie przedmioty powinno mieć również wzmocnione dno oraz boczne ścianki. Możemy również wyłożyć je papierem śniadaniowym lub folią aluminiową. Warto też tak zaprojektować owo akcesorium, by ciasto ułożone było w nim dość ciasno, dzięki czemu nie ucierpi podczas transportu.

(Visited 1 566 times, 6 visits today)