Jak zrobić przeciwzmarszczkowy krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

robienie kremuPiękna, zadbana i jędrna skóra jest marzeniem każdej kobiety. Tymczasem zła dieta, nieodpowiedni tryb życia i niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych na nasze zdrowie, a także stres odbijają się na naszej twarzy. Niepielęgnowana skóra staje się szara, brak dobrego jej nawilżenia przyczynia się do szybkiego powstawania zmarszczek, które pozostawione samym sobie mają tendencje do pogłębiania się stosunkowo szybko. Takim sposobem można sprawić, że wiek naszej skóry będzie znacznie większy niż wskazywałaby na to metryka. Aby nie dopuścić do sytuacji, kiedy mając trzydzieści lat wyglądamy nawet na pięćdziesięciolatki wystarczy przestrzegać zasad kosmetycznych i stosować preparaty odpowiednio dobrane zarówno do wieku, jak i rodzaju cery. Przy codziennym demakijażu i pielęgnacji cery obowiązkowo pamiętać należy o pomijanych często okolicach szyi i dekoltu. Skóra w tych okolicach bywa bardziej wrażliwa na wpływ promieni słonecznych i źle pielęgnowana traci swoją kondycję. Co można zrobić, by skóra pozostała na dłużej młoda i sprężysta?

Dla zachowania odpowiedniej sprężystości naskórka i do skorygowania pojawiających się już w młodym wieku zmarszczek poleca się liczne kosmetyki do wygładzania zmarszczek i kremy nawilżające do cery ze skłonnością do utraty elastyczności i powstawania zmarszczek. Produkty najlepszej jakości są jednak drogie i nie każdy spełnia oczekiwania. W kremach na które można sobie pozwolić stopień koncentracji składników aktywnie odbudowujących strukturę skóry jest niewielki, przez co również mogą zawieść pokładane w nich nadzieje.

Dobrym pomysłem może być skomponowanie dla siebie produktu o składnikach dobranych w taki sposób, że samodzielnie przygotowany krem przyniesie oczekiwane rezultaty przy relatywnie niskiej cenie. Półprodukty do przygotowania własnych mieszanek znaleźć można w kilku sklepach internetowych, w których substancje poszeregowane są według odpowiednich grup. Dostępne na stronach przykłady receptur wraz z propozycjami ich wykonania pomagają dokonać takiego wyboru składników, które połączone w jednej mieszance będą się uzupełniać, prowadząc przy regularnej aplikacji kosmetyku do pożądanych efektów.

Przy wyborze składników do kremów mających na celu redukcję zmarszczek szczególnie poleca się zastosowanie kwasu hialuronowego, naturalnie występującego w tkankach naszego organizmu i posiadającego zdolności wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu oraz przez fakt łączenia włókien kolagenowych z elastynowymi HA jest doskonałym źródłem nawilżenia i odżywienia skóry. Nadaje jej sprężystości i wnikając w głębsze partie skóry posiada zdolność wypełniania zmarszczek.

Do przygotowania kremu według własnej receptury należy wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, których łączny koszt nie powinien jednak przekroczyć ok. 50-90 zł i będzie to wydatek początkowy. Zakup odpowiednich półproduktów zależny jest już od tego, jakiego kremu potrzebujemy. Całość zazwyczaj mieścić powinna się w kwocie 100 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszanka substancji aktywnych będzie w tak przygotowanym kremie znacznie wyższa niż nawet w produktach z najlepszych klas jakości, gdzie znaczny procent ceny przeznaczony jest na pokrycie działań marketingowych, cena ta świadczy o dobrej jakości indywidualnie skomponowanego kosmetyku.

(Visited 7 times, 1 visits today)