Jak zrobić przebranie Cyganki?

Jak zrobić przebranie CygankiDzień Wagarowicza obchodzony jest na różne sposoby. Większość szkół stara się zorganizować uczniom czas w taki sposób, aby nie uciekali z lekcji. Są więc konkursy, zabawy, zawody i przedstawienia. A szkolne przedstawienie to wspaniała okazja by wymyślić ciekawe i oryginalne przebranie.

Kiedy przychodzi Pierwszy Dzień Wiosny wielu uczniów przebiera się po prostu dla zabawy. Zwykle jest to z góry ustalone i zaakceptowane przez władze szkolne. Czasami chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby w szkole było weselej oraz bardziej kolorowo, ale bywa też tak, że urządza się wiosenne konkursy na najładniejsze przebranie. Wiele z nich nawiązuje do wiosny, ale nie jest to warunek konieczny. Dość dużym powodzeniem cieszy się barwny strój Cyganki, tym bardziej że można go zrobić w dość łatwy sposób. Przede wszystkim potrzebna jest długa, rozłożysta spódnica. Najlepiej aby była przynajmniej dwukolorowa. Jeśli jednak tak nie jest można przewiązać z boku chustę, koniecznie z frędzelkami. Na pewno będzie tutaj pasował także szeroki pas. Na górę zakłada się białą bluzkę. Może mieć falbany i rozłożyste lub bufiaste rękawy, ewentualnie odsłaniać nieco ramiona. Warto narzucić na nie poza tym szal lub chustę.

Dziewczyna, która spośród różnych przebrań na Dzień Wagarowicza wybiera strój Cyganki powinna mieć długie, ciemne włosy. Należy je rozpuścić i założyć na głowę nieduża chusteczkę. Na nogach najlepiej będą wyglądały ciemne półbuty lub baleriny. Nie zapominajmy o bransoletach. Jeśli chodzi o akcesoria można nosić przy sobie tamburyn albo karty. Dopuszczalny jest także makijaż, jednak nie trzeba z nim przesadzać. Z pewnością skompletowanie takiego przebrania nie powinno stanowić dla żadnej dziewczyny zbyt dużego problemu, zwłaszcza jeśli może skorzystać również z ubrań mamy czy siostry. Jednak w razie czego zawsze można wypożyczyć kostium na ten jeden dzień w specjalnej wypożyczalni. Przebierany Dzień Wagarowicza to naprawdę doskonała zabawa. Zawsze podoba się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Pierwszy Dzień Wiosny spędzony w szkole wcale nie musi być nudny. Wystarczy trochę dobrej woli ze strony władz szkolnych oraz nieco wyobraźni i kreatywności ze strony młodzieży.

(Visited 856 times, 5 visits today)