Jak zrobić prezent na Dzień Nauczyciela?

Upominek dla wychowawcy klasyPrzypadające rok rocznie na 14 października Święto Edukacji Narodowej to niewątpliwie jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości, w której biorą udział wszyscy uczniowie i pedagodzy w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych  i średnich. Nieodłącznym elementem obchodów Dnia Nauczyciela jest jednakże oprócz szkolnej akademii także obdarowywanie wychowawców symbolicznymi, skromnymi upominkami i prezentami.

Podczas obchodów Dnia Nauczyciela zarówno w Polsce jak i w innych krajach, uczniowie chętnie obdarowują pedagogów drobnymi upominkami i podarkami, które w symboliczny sposób wyrażają szacunek i uznanie za ich trud wkładany w codzienną naukę i wychowanie najmłodszych. Jakie zatem będą najodpowiedniejsze prezenty dla nauczycieli, które możemy krok po kroku zrobić wspólnie z naszymi dziećmi, by uświetnić tę uroczystą okazję?

Tradycyjnym prezentem dla nauczyciela okazują się obecnie przede wszystkim eleganckie bukiety kwiatów oraz różnego rodzaju kosze prezentowe, na przykład ze słodyczami. Z powodzeniem możemy wspólnie z innymi rodzicami lub własnymi dziećmi przygotować na Święto Edukacji Narodowej tego rodzaju upominek, wybierając odpowiednie kwiaty czy słodkości, estetycznie układając je w dekoracyjnym koszu i pięknie opakowując w kolorowy papier czy przewiązując dekoracyjnymi, błyszczącymi wstążeczkami.

Na okazję obchodów Dnia Nauczyciela warto także przygotować razem z najmłodszymi efektowne dekoracje z papieru lub bibuły, które mogą być doskonałym uzupełnieniem do składanych pedagogom życzeń. Śmiało można więc będzie dołączyć do kwiatów czy innych upominków samodzielnie zrobioną kartkę z życzeniami lub ułożonym przez dziecko wierszykiem o pracy nauczyciela. Tego rodzaju drobny upominek z pewnością okaże się trafionym prezentem na okazję Święta Edukacji Narodowej i wywoła szczery, ciepły uśmiech na twarzy każdego pedagoga.

Innym pomysłem na okolicznościowy prezent dla wychowawcy czy poszczególnych nauczycieli przedmiotowych może być również wykonanie z dzieckiem pomysłowej laurki z życzeniami dla pedagoga. Zależnie od naszych umiejętności i potrzeb, laurkę dla nauczyciela możemy ozdobić na przykład wykonanymi z kolorowego papieru lub cienkiej, barwionej i ładnie marszczonej bibułki kwiatów lub symboli związanych ze zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności. Odpowiednie więc będą tutaj przede wszystkim wycięte z papieru lub kartonu kształty otwartej księgi z piórem lub sowy, symbolizującej mądrość.

(Visited 31 times, 2 visits today)