Jak zrobić podziękowania dla gości?

podziękowania dla gości

Ostatnio, w modzie weselnej dużym zainteresowaniem cieszy się zwyczaj obdarowywania gości prezentami. Ale nie jest tu mowa o tradycyjnym pudelku z ciastem, lecz o upominkach wykonanych własnoręcznie. Przede wszystkim, są one unikatowe, śliczne i wszyscy weselnicy docenią nasz trud włożony w ich wykonanie. Warto zaznaczyć, że podziękowania dla gości mogą mieć różną postać, chociaż do najpopularniejszych należą ozdobne pudełeczka o ciekawych kształtach, skrywających w środku migdały, czekoladki lub inne słodycze.

Podziękowania dla gości krok po kroku

  • Pudełko kwiatek – najpierw wykonujemy szablon. W tym celu na kartce dużego papieru rysujemy ćwiartkę kwiatka i wycinamy ją. Przykładamy szablon do czterokrotnego złożonego materiału, ale w taki sposób, aby róg kwiatka był także rogiem materiału. Obrysowujemy szablon. Wycinamy i rozkładamy kwiat. Na środku kładziemy migdały lub cukierki. Płatki kwiatka zwijamy do środka i zwijamy wstążką.
  • Pudełko serce- po pierwsze pobieramy szablon z Internetu i drukujemy go na ozdobnym papierze. Wycinamy szablon wzdłuż linii ciągłych, zaś wzdłuż linii przerywanych przejeżdżamy linijką, aby łatwiej było nam złożyć pudełko. Kolejno zakładki wzdłuż linii przerywanych unosimy do góry, a zakładki pomiędzy bokami szablonu zaginamy do środka. Zakładamy na siebie dwie połówki serca, jedna za drugą, we wcześniej naciętych miejscach. Zaginamy zakładki znajdujące się na dole i górze serca. Na końcu wkładamy do pudełeczka drobny podarunek dla gości.
  • Pudełko prezencik – drukujemy jeden z dostępnych szablonów w sieci. Następnie wycinamy go wzdłuż ciągłych linii. Zaginamy pudełko wzdłuż linii przerywanych. Następnie nakładamy klej na strefy w kolorze szarym. Nakładamy na siebie boki pudełeczka i je kleimy. Gdy klej wyschnie, możemy przejść do ozdobienia niewielkiego upominku dla gości za pomocą, np. wstążek.
  • Pudełko krzesełko – ściągamy szablon z Internetu. Następnie wycinamy go i postępujemy zgodnie z instrukcją, czyli wzdłuż linii ciągłych tniemy, zaś wzdłuż linii przerywanych zaginamy i kleimy ścianki krzesełka w wyznaczonym miejscu.
  • Kartka okolicznościowa – przygotowujemy połowę kartki formatu A4, najlepiej w kolorze złotym, kremowym z dodatkiem czerwonego, różowego bądź niebieskiego. Następnie zaginamy ją na pół. Z pozostałej części wycinamy dwa gołąbki, obrączki lub serca. Jeżeli nie mamy zdolności plastycznych możemy te motywy ślubne wydrukować z Internetu i nakleić na wierzch kartki. Można ją także ozdobić wstążką bądź koralikami. W środku umieszczamy test z podziękowaniami.

Z pewnością, można jeszcze podać wiele pomysłów na podziękowania dla gości, jednakże te wymienione powyżej są najłatwiejsze i najtańsze w wykonaniu.

(Visited 227 times, 5 visits today)