Jak zrobić pisanki wyklejane bibułą?

pisanki-z-bibulyJeśli w przedświąteczne wieczory mamy nieco wolnego czasu, wówczas możemy zabrać się za przygotowanie wielkanocnych dekoracji z bibuły. Takie ozdoby będą nie tylko piękne, ale i bardzo oryginalne, więc tym bardziej warto znaleźć nieco kilka chwil na ich wykonanie. Obok bibułowych zajączków, kurczaczków i baranków, na naszym stole lub w wielkanocnym koszyczku, mogą też pojawić się efektowne pisanki wyklejane bibułą.

Do ich wykonania można zachęcić również dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Bibuła jest idealnym materiałem do tworzenia rozmaitych ozdób, które można wykorzystywać właściwie do dekoracji sal weselnych, szkół, domów. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy mogą być chociażby bibułowe pompony, które często pojawiają się jako ozdoby w pomieszczeniach, w których odbywają się przyjęcia weselne. Z bibuły najczęściej jednak tworzymy ozdoby bożonarodzeniowe oraz wielkanocne. Tuż przed nadejściem świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wspólnie z pociechami można więc zasiąść do stołu, by móc wyczarować kolorowe pisanki oklejone bibułą. Do ich przygotowania będziemy potrzebować wydmuszki z jaj, kolorową bibułę, klej oraz nożyczki. Z wydmuszkami należy oczywiście obchodzić się bardzo ostrożnie, aby ich nie uszkodzić.

Z tego względu takie zajęcie jest przeznaczone raczej dla starszych dzieci, które wykazują się dość dobrą zręcznością. Zanim przystąpimy do pracy, wcześniej warto rulony bibuły podzielić na nieco mniejsze kawałki. Można je porozcinać na paski, aby łatwiej było nam nimi oklejać poszczególne wydmuszki. Kolejno przy pomocy kleju przyklejamy nieduże kawałki bibuły na powierzchni skorupki jajka. Ich kształt i kolor zależy właściwie tylko od naszej wyobraźni. Pisanki możemy w ten sposób dekorować właściwie według dowolnych upodobań. Możemy więc stworzyć śliczne wydmuszki wyklejone kolorową bibułą, a możemy też wyczarować oryginalne pisanki w jednolitym kolorze z ozdobami
w postaci brokatu czy połyskujących kryształków. Im bardziej efektowne pisanki uda nam się stworzyć, tym będą mogły one stanowić bardziej oryginalną ozdobę naszego wielkanocnego stołu lub koszyczka.

Pisanki wyklejane bibułą to z całą pewnością świetny sposób na zachęcenie do przygotowywania wielkanocnych ozdób zarówno młodszych, jak i nieco starszych domowników. Młodszym dzieciom trzeba będzie pomóc przy niektórych czynnościach, ale już starsze pociechy na pewno doskonale sobie poradzą z tworzeniem takich pisanek. W ten sposób wspólnie stworzycie oryginalne dekoracje na cały okres świąt Wielkanocnych.

(Visited 505 times, 2 visits today)