Jak zrobić perfumy w domu?

robienie-perfum-w-domuOryginalne perfumy są produktami znanych firm. Zaliczają się do kosmetyków ekskluzywnych. Tak samo w przypadku zapachów damskich jak i męskich, ceny zaczynają się od stu paru złotych. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu dobre męskie perfumy zawierają duże ilości naturalnych olejków eterycznych, których często samo pozyskanie jest bardzo kosztowne. Drogocenne olejki znajdujące się w prawdziwych perfumach jak też wodach toaletowych i perfumowanych mają największe znaczenie dla jakości perfum. To one zapewniają im dużą trwałość, sprawiają, że są kompozycjami niepowtarzalnymi no i rzecz jasna bardzo naturalnymi.

Trudno wyobrazić sobie by w naszym życiu mogło zabraknąć tego dodatku jakim są rozmaite wody toaletowe czy kolońskie. Panowie chcą ładnie pachnieć, nieważne czy są akurat w pracy, na spacerze czy też na spotkaniu biznesowym. Oczywiście samo perfumowanie się to nie jest podstawa odpowiedniej higieny, ale stanowi jej wykończenie, bardzo przyjemne, w wielu wypadkach uwodzicielskie oraz dające poczucie pewności siebie i elegancji.

By na półce obok lustra w łazience móc postawić flakon z ulubioną zapachową kompozycją, trzeba rzecz jasna udać się do sklepu kosmetycznego lub drogerii. A czy można samodzielnie przygotować perfumy domowym sposobem? Można poeksperymentować, a być może wyjdzie z tego ciekawy zapach, który podarujemy jako perfumy dla chłopaka, narzeczonego czy męża.

Zanim zaczniemy domowy wyrób perfum trzeba wiedzieć, że każdy zapach składa się z trzech nut: serca, głowy i bazy. To one mają wpływ na to jakie jest nasze pierwsze wrażenie w związku z określonym zapachem, jakie doznania towarzyszą nam kiedy dłużej się z nim zaznajamiamy no a najważniejsze znaczenie ma nuta bazy, która jest wyczuwalna przez cały czas. Na każdą z tych nut składają się określone zapachy, które zespolone ze sobą muszą harmonizować. Zanim jeszcze przejdziemy do sporządzenia pachnącego roztworu, trzeba wiedzieć, że perfumy produkowane są na bazie olejów lub roztworów wodno- spirytusowych. Znacznie trwalsze i bardziej naturalne są te perfumy sporządzone na bazie olejów, trzeba więc zaopatrzyć się w naturalne olejki eteryczne.

Przykładowa mieszanka to:

  • 5 kropel olejku z drzewa sandałowego lub cedru
  • 2 krople olejku lawendowego
  • 1 kropla olejku jaśminowego

Warto dodać też 1 łyżkę olejku jojoba oraz 2 krople olejku bergamotowego.
Wszystko to należy wymieszać z pół szklanki 70% alkoholu, przelać do flakonika z atomizerem i gotowe.

(Visited 22 times, 1 visits today)