Jak zrobić pelerynę na drutach?

peleryna na drutach

Nie ulega wątpliwości, że do w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się peleryny, w szczególności stworzone na drutach. Warto zaznaczyć, że stworzenie tego rodzaju kreacji wierzchniej wcale nie jest bardzo trudnym zadaniem, gdyż w zupełności wystarczy zapoznać się z podstawowymi splotami i trochę poćwiczyć, aby wydziergać piękną kreację. Oczywiście, z pomocą mogą nam przyjść liczenie poradniki dziergania na drutach, które także dostępne są w sieci i to w zupełności za darmo.

Trzeba powiedzieć o tym, że samodzielnie wykonane peleryny są unikatowe, gdyż żadna kobieta nie wystąpi w identycznej kreacji jak nasza, w związku z czym będziemy wyróżniać się z tłumu. Z pewnością, własnoręcznie peleryny doskonale zdają egzamin w okresie wiosny i wczesnej jesieni, gdy na zewnątrz nie jest bardzo mroźno i nie jest konieczne noszenie grubych płaszczy bądź kurtek z futerkiem. Poza tym, mogą być one jednokolorowe lub wielobarwne, a także upiększane warkoczami, splotami czy frędzlami, w zależności od tego, w jakim stopniu opanowaliśmy sztukę dziergania na drutach.

Modna peleryna krok po kroku

  • Najpierw musimy nauczyć się wykonywać łańcuszek. W tym celu nitkę nakładamy na druty i tworzymy pętelkę. Kolejno, za pomocą drutów chwytamy nitkę i przeplatamy ją przez pętelkę. W ten sposób uzyskamy pierwsze oczko. Przeciągamy kolejne oczka.
  • Gdy bez problemu potrafimy stworzyć łańcuszek, możemy przejść do wykonywania półsłupka. W tym celu wkłuwamy drut w drugie oczko łańcuszka, chwytamy nitkę prowadzącą do kłębka i wyciągamy pętelkę. W tym momencie na drucie będziemy mieli dwie pętelki W dalszym etapie chwytamy nitkę prowadzącą do kłębka i przeciągamy ją przez dwie pętelki. Kolejne półsłupki należy wykonywać jak powyżej.
  • Gdy już mamy opanowane podstawowe ściegi, możemy przejść do zakupu właściwej włóczki i dziergania.
  • Z czasem, możemy spróbować trudniejszych splotów, których instrukcję wykonania bez najmniejszych kłopotów znajdziemy w sieci.

Jak widać, wykonanie peleryny na drutach nie jest niesamowicie trudnym zadaniem, gdyż nawet osoba, która nie miała wcześniej styczności z dzierganiem może przy odrobinie chęci stworzyć piękny strój.

(Visited 315 times, 6 visits today)