Jak zrobić pajęczynę na paznokciach?

manicure-siec-pajakaPajęczyna na paznokciach jest bardzo prostym, a zarazem bardzo efektownym wzorem. Pasuje na każdą okazję, bowiem bez dodatków jest bardzo subtelna i idealna na zwykły dzień, jednakże dodając do niej świecące elementy, możemy wyczarować manicure idealny na szalony wieczór! Choć wygląda na pracochłonną ozdobę, tak naprawdę wykonanie jej zajmie wam bardzo mało czasu. Taki wzór wykona każdy, niezależnie od doświadczenia w robieniu wzorków. Chcesz się przekonać jakie to proste? Podpowiadamy, jak krok po kroku ją wykonać. Zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Potrzebne będą:

  • Odżywka do paznokci
  • Lakier do paznokci w dowolnym kolorze (na co dzień proponujemy jasny, może być nawet bezbarwny, jeżeli chcecie bardziej zaszaleć, wybierzcie mocny, nasycony kolor – czerwień, fiolet, turkus, żółty etc.)
  • Lakier do paznokci z cienkim pędzelkiem
  • Lakier nawierzchniowy (top coat)
  • Wykałaczka (lub coś o ostrym zakończeniu)

Krok 1: Paznokcie malujemy odżywką (nie zapomnijcie o tym, zwłaszcza, jeśli wybraliście ciemny kolor lakieru do paznokci. Dzięki temu unikniecie przebarwień paznokcia), czekamy, aż wyschnie.
Krok 2: Paznokcie malujemy lakierem do paznokci.
Krok 3: Kiedy lakier na naszych paznokciach jest jeszcze mokry, bierzemy lakier z cienkim pędzelkiem i na paznokciu, w dowolnym miejscu robimy nim kilka kresek (mogą być na ukos, mogą być pionowe, poziome etc.). Najlepiej zrobić kilka ukośnych kresek na górze paznokcia, wtedy efekt zwisającej pajęczyny będzie najlepiej widoczny.
Krok 4: Od razu po zrobieniu kresek, kiedy lakiery jeszcze nie zaschły, bierzemy wykałaczkę i robimy nią kreski prostopadłe do tych, które wykonaliśmy wcześniej (przecinamy je). Dzięki temu uzyskujemy pajęczynę na całym paznokciu!
Najlepiej wykonywać każdy paznokieć osobno, dzięki temu nie będziemy się martwić, że lakier zaczyna zasychać.
Krok 5: Kiedy wzorek zaschnie, pokrywamy paznokcie lakierem nawierzchniowym. Gotowe!

Jak już wcześniej wspomniano, kreski, które wykonujemy lakierem z cienkim pędzelkiem, można zrobić w dowolnym miejscu na paznokciu. Możecie zrobić jedną kreskę pionową z dowolnej strony paznokcia i „przeciąć ją” wykałaczką. Wtedy powstanie wam bardzo delikatny wzorek, świetny do szkoły czy pracy. Wygląda uroczo, zwłaszcza, gdy wzorek zrobimy ciemnym kolorem, na bezbarwnym tle.

Pajęczyna wygląda świetnie zwłaszcza, gdy użyjemy do niej skontrastowanych barw. Idealnie sprawdzi się tu najpopularniejszy duet kolorystyczny – czerń i biel. Biała pajęczyna na czarnym tle wygląda obłędnie! Spróbuj sama!

Jeżeli jesteś zwolenniczką zdobienia paznokci, zobacz, jak wykonać inne, równie proste wzorki. A jeżeli znudziły ci się tradycyjne metody zdobienia, sięgnij po coś nowego! Próbowałaś już zrobić gradient manicure?

(Visited 357 times, 1 visits today)