Jak zrobić ozdoby z karteczek?

bombki-z-karteczekKlasyczne szklane bombki chyba wszystkim nam są doskonale znane z dzieciństwa. I chociaż tego rodzaju ozdoby wciąż pojawiają się na świątecznych choinkach w naszych domach, to jednak coraz częściej staramy się sięgać po nieco bardziej oryginalne dekoracje. Kolorowe bombki z włóczki, niepowtarzalne zawieszki z filcu czy ozdoby z modułowego origami – to tylko kilka propozycji na efektowne dekoracje, które w mgnieniu oka odmienią oblicze każdego zwykłego drzewka.

Niezależnie od tego, czy nasza choinka będzie w tym roku żywa czy sztuczna, możemy na niej powiesić również jedyne w swoim rodzaju ozdoby z małych karteczek, które także nadadzą jej niezwykłego charakteru.

Im bardziej oryginalnie będzie przyozdobiona nasza choinka, tym lepiej. Co ciekawe, zwykłe małe karteczki znakomicie sprawdzą się w roli ciekawych ozdób, które wykonamy naprawdę bardzo niskim kosztem. Małe biurowe karteczki można wykorzystać zarówno do przygotowania modułów (aby wykonać ciekawe dekoracje metodą origami modułowego) bądź zrobić z nich pojedyncze ozdoby, które będą nadawać się do powieszenia na świątecznym drzewku. Do przygotowania dekoracji z małych kwadratowych karteczek będzie nam potrzebny ponadto klej. Przy pomocy tych prostych materiałów możemy wykonać chociażby ciekawe kwiatki-zawieszki.

Takie kwiatowe figurki powinny składać się z kilku części, które następnie ze sobą połączymy przy pomocy kleju. Kwiatki wykonane z karteczek można używać do dekoracji jako pojedyncze elementy lub łączyć je ze sobą, otrzymując specyficzne bombki, które bardzo ładnie będą prezentować się na bożonarodzeniowym drzewku. Jeden kwiatek można wykonać z pięciu karteczek, natomiast po połączeniu dziesięciu-dwunastu takich kwiatów otrzymamy piękną bombkę-kulę. Karteczki należy zginać na skos, a następnie złożyć prawy i lewy róg do górnego wierzchołka trójkąta (aby powstał kwadrat). Rogi zginamy kolejno tak, aby wierzchołki stały się przedłużeniem boków kwadratu, a następnie otwieramy zakładki i powstałe trójkąty zginamy do siebie. Następnie składamy na pół większy trójkąt z mniejszym wzdłuż wysokości. W ten sposób powstał nam jeden płatek kwiatka, który można już zawiesić na choince lub wykonać kolejne elementy i złączyć ze sobą, aby uzyskać piękną bombkę z małych karteczek.

Dekoracje z karteczek bardzo ładnie prezentują się na świątecznym drzewku, ale można je również wieszać w oknach czy przywiązując do lampy. W ten sposób bożonarodzeniowy nastrój na dobre zagości w naszym domu i sprawi, że wszyscy z niecierpliwością będą czekać na nadejście świąt.

(Visited 2 862 times, 6 visits today)