Jak zrobić oryginalną obrączkę na serwetki?

times-union-nito-napkin-ringsDekoracyjne obrączki na serwetki, zwane też pierścieniami, to piękna ozdoba każdego domu. Można je kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych, zajmujących się sprzedażą produktów do domu. Obrączki na serwetki są przepiękną oraz wyjątkową ozdobą każdego stołu. Co więcej, można je wykonać samodzielnie i tworzyć pierścienie dopasowane do okazji i klimatu spotkania. Taki dekoracyjny krążek przyda się zarówno do ozdoby serwetek leżących na środku stołu, jak i do udekorowania sztućców i serwetki dla poszczególnego gościa.

Jak samemu wykonać pierścień ozdobny na serwetki?

Bardzo ważny jest materiał, z którego chcemy wykonać pierścień. Wbrew pozorom, istnieje wiele naprawdę świetnych pomysłów na zrobienie takiej eleganckiej obrączki. Na początek: obrączka na serwetki wykonana z drewnianych lub aluminiowych kółek z karnisza. Potrzebna będzie także atłasowa tasiemka w odpowiednio dopasowanym kolorze. Każdy krążek trzeba jak najciaśniej opleść wstążką, należy zostawić ok. 12 centymetrów końcówki tasiemki do zawiązania. Całość podpiąć szpilką. Koniec taśmy trzeba zawiązać w ładną kokardę, wyrównać i przyciąć. Należy pamiętać, aby wszystkie kokardki były takiej samej wielkości. I tak wykończone obrączki można pozakładać na serwetki z lnu albo bawełny.

Kolejny pomysł, to obrączki wykonane z papieru, drutu i bibuły, ozdobione przepięknym kwiatem – w sam raz na rodzinną kolację. Potrzebne będą: gładka bibuła pocięta na prostokąty (wymiary mniej więcej 20 na 12 cm), kawałek cienkiego drutu (np. florystycznego), gałązki (np. wierzby, ważne, żeby było je łatwo zginać), nożyczki. Na początek składamy każdy kawałek bibuły w harmonijkę. Następnie zginamy harmonijkę na pół, żeby wyznaczyć jej środek. Przewiązujemy ją w tym miejscu drucikiem florystycznym. Nie obcinamy końców. Będą potrzebne do zamocowania kwiatu na pierścieniu. Ostrymi nożyczkami przycinamy oba boki harmonijki tak, aby uzyskały półokrągły kształt. Ostrożnie oddzielamy poszczególne warstwy bibuły (po jednej naraz), dopóki kwiatek nie przybierze pożądanego kształtu. Z dających się łatwo wyginać gałązek robimy pierścienie. W tym celu łączymy ze sobą kilka gałązek, zwijamy je w okrąg i owijamy dookoła cienkim drucikiem. Do każdego pierścienia należy przymocować przygotowany wcześniej kwiatek.

(Visited 285 times, 1 visits today)