Jak zrobić ogrzewacz do rąk?

Pomysłowe ogrzewacze na zimęW sezonie jesienno-zimowym z pewnością większości z nas dokucza chłód, a co za tym idzie nierzadko pojawiają się również kłopoty ze zdrowiem oraz różnego rodzaju dolegliwości. Jak się jednak okazuje, możemy z powodzeniem radzić sobie z takimi przejściowymi trudnościami, przede wszystkim wybierając na ten czas odpowiednią odzież i akcesoria.

Oprócz jesiennego czy zimowego ubioru ciepło mogą zapewnić nam również specjalne, praktyczne i wygodne w użytkowaniu ocieplacze i ogrzewacze. Wiele z takich akcesoriów dostać można obecnie w sklepach, jednak z powodzeniem możemy je też wykonać samodzielnie z użyciem niezbyt drogich i ogólnodostępnych materiałów.

Zimowy ocieplacz można przy odrobinie wprawy i umiejętności manualnych zrobić na przykład z dzianiny, naturalnej wełny czy kolorowej włóczki, wykonując w ten sposób niezwykle oryginalne i pomysłowe długie rękawiczki, sięgające na przykład aż do łokcia i zapewniające doskonałą izolację termiczną. Innym sposobem może być również wykorzystanie specjalnego płynu lub kryształków, które po zastosowaniu „włącznika” jakim jest w tym przypadku metalowa blaszka przez długi czas utrzymują stałą temperaturę, rzędu nawet 50 stopni Celsjusza.

Alternatywą dla popularnych, zabawnych ocieplaczy na ręce mogą więc okazać się także wygodne i łatwe w użyciu kieszonkowe podgrzewacze dłoni, które warto zabrać ze sobą na przykład na codzienne wyjścia do pracy, zimowy spacer, górską wędrówkę czy poranny jogging, ogrzewając tym samym skostniałe palce. Aby zrobić takie akcesorium samodzielnie, należy przygotować przede wszystkim hermetyczny, wykonany z syntetycznego materiału pojemnik w odpowiednim kształcie i rozmiarze, po czym napełnić go specjalnym płynem. Po wykorzystaniu podgrzewacza przywrócimy jego właściwości gotując przez chwilę we wrzątku.

Kieszonkowy mini ogrzewacz do rąk wielokrotnego użytku z pewnością więc będzie doskonałym uzupełnieniem sezonowego stroju oraz wyposażeniem amatorów uprawiania sportów o każdej porze roku. Co więcej, taki własnoręcznie zrobiony podgrzewacz w pomysłowym kształcie i efektownym kolorze może być również niebanalnym dodatkiem do rozmaitych, okolicznościowych prezentów dla zmarzluchów, takich jak choćby oryginalne ocieplacze na kubki, ciepłe czapki i szaliki czy modne rękawiczki.

(Visited 773 times, 4 visits today)