Jak zrobić naszyjnik ze słomek?

Jak zrobić naszyjnik ze słomekOstatnio coraz bardziej popularne staje się samodzielne wykonywanie biżuterii. Natomiast okazuje się, że można tego typu hobby połączyć również z ekologicznym podejściem do życia. Bardzo dobrym przykładem jest wykonywanie naszyjników ze słomek do napojów.

Tak zwana biżuteria z odzysku może robić naprawdę bardzo dobre wrażenie. Często wygląda ładnie i oryginalnie. Z pewnością jest to też odpowiedni rodzaj dodatków do strojów naszych dzieci. Wykonując wspólnie z nimi biżuterię ze „śmieci” uczymy je, że dbanie o środowisko naturalne nie jest wcale trudne, a oprócz tego, że jest potrzebne może być też przyjemne. W związku z tym zamiast wyrzucać plastikowe słomki, które zostały po przyjęciu urodzinowym pomyślmy o domowym recyklingu i zróbmy niebanalny naszyjnik.

Do wykonania takiego naszyjnika potrzebne będą rurki do napojów, żyłka, tasiemka, farba w sprayu, nożyczki i igła. Zaczynamy od pocięcia rurek na mniejsze kawałki. Mogę być tej samej długości, ale nie koniecznie. Wszystko zależy od naszej koncepcji dotyczącej wyglądu naszyjnika. Następnie pocięte słomki nabijamy na igłę z nawleczoną żyłką. Kiedy dokończymy już tę część pracy rozwieszamy naszyjnik i malujemy go farbą w sprayu. Czekamy aż wyschnie i wówczas robimy po dwóch końcach supełki i pętelki. Będzie można przełożyć przez nie tasiemkę, która jest niezbędna, żeby zawiązać naszyjnik na szyi. Poza tym staje się też ona elementem ozdobnym. Oczywiście to nie jedyny sposób na wykonanie naszyjnika z plastikowych rurek. Można je również po pocięciu nawlekać na żyłkę w poziomie oraz przetykać na przykład koralikami. Inna propozycja polega na wyginaniu ich w różne kształty, chociażby trójkąciki, które przebija się drucianymi kółeczkami i łączy ze sobą oraz z łańcuszkiem. Pomysły mogą być naprawdę rozmaite. Zresztą ze słomek do napojów można robić różne ozdoby, na przykład dekoracje świąteczne. Bywa również tak, że stają się elementem wiatraczka czy małej kukiełki. Wystarczy trochę wyobraźni i dobrych chęci, a plastikowa rurka okazuje się czymś wręcz wyjątkowym.

(Visited 219 times, 1 visits today)