Jak zrobić modny sweter z dziurami?

Nie ulega wątpliwości, iż od pewnego czasu można zauważyć, że w modzie są oryginalne swetry, wyróżniające się nietypowym kolorem, krojem czy wzorem. Przede wszystkim, dużym zainteresowaniem cieszą się fasony z dziurami, które bardziej spełniają funkcję dekoracyjną niż praktyczną. Oczywiście, dziury mogą być różniej wielkości i przybierać nietypowe kształty, np. gwiazdek, serduszek, kwiatków czy kropek. Ponadto tego rodzaju stroje zazwyczaj są noszone na top w okresie lata, zaś w zimie zarzucane na golf bądź bluzkę bawełnianą z długiem rękawem.

Na uwagę zasługuje fakt, że fantastyczne dziury wcale nie muszą w całości zdobić swetra, gdyż przykładowo mogą pojawić się tylko na przedzie stroju lub na jego rękawkach. Trzeba zaznaczyć, iż kreacje z dziurami posiadają ogromną gamę kolorystyczną, zarówno stonowaną jak i jaskrawą. Ponadto, większość z nich jest stworzona z wełny, gdyż wtedy za pomocą drutów bądź szydełka z łatwością możemy wykonać nietypowe dziury. Z pewnością, z pomocą przyjdą nam tu liczne poradniki szydełkowania, które są także dostępne w sieci. Warto zwrócić uwagę na to, iż dziury możemy zrobić także w starym swetrze wełnianym i tym samym nadać mu nowy wygląd. W tym celu należy spruć parę oczek, jednakże wcześniej musimy zabezpieczyć pozostałe rzędy, by nie zrobić w kreacji zbyt wielkich otworów. W ten sposób wykonane dziury przypominają oczko, które poleciało w rajstopach.

Poza tym, dziurami możemy upiększyć także sweterki z dzianiny, a należy je wykonywać podobnie jak w przypadku fasonów wełnianych, czyli trzeba odszukać właściwe oczka i je spruć. Natomiast znacznie trudniej będzie nam wykonać oczka w sweterkach stworzonych, np. z bawełny, gdyż w tym wypadku nietrudno o zniszczenie kreacji. Z pewnością, nie należy ich wycinać za pomocą nożyczek, gdyż wtedy materiał się może postrzępić, a nie zawsze nadaje się on do obróbki, zwłaszcza ręcznej. Nie najlepszym pomysłem jest też tworzenie dziur w swetrze z koronki, która i tak jest już zdobiona mniejszymi bądź większymi otworami.

Jak widać, wykonanie dziur w swetrze nie jest bardzo trudne, jednakże nie próbujemy ich stworzyć na nowym stroju. Oprócz tego, dobrze jest poćwiczyć na starych kreacjach, a także wzorować się na dostępnych poradnikach, gdyż wtedy znakomity efekt jest niemalże pewny.

(Visited 1 255 times, 8 visits today)