Jak zrobić miniaturową altankę z zapałek?

domek-z-zapalekZanim przystąpisz do budowy altany, być może zainteresuje cię stworzenie kilku ciekawych modeli domków ogrodowych z zapałek. Modelarstwo zapałczane daje wiele możliwości, a wszystko to przy wykorzystaniu zapałek, kartonów oraz patyczków do szaszłyków. W ten sposób można tworzyć rozmaite konstrukcje altan.

Budowa pierwszego modelu może nam sprawić nieco trudności, ale jeśli dojdziemy do wprawy, wówczas sami się przekonamy, że tworzone przez nas domki dla dzieci do ogrodu z zapałek czy proste konstrukcje drewnianej altanki z ławką to przede wszystkim świetna zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Aby zrobić miniaturową ładną altankę z zapałek, najpierw warto skompletować potrzebne narzędzia. Pod ręką musimy mieć przede wszystkim zapałki, ale przydatny będzie także karton oraz klej. Drugim krokiem do stworzenia domku ogrodowego z zapałek jest wybór projektu. Możemy wzorować się już na istniejącej budowli ogrodowej, a możemy też puścić wodze fantazji i stworzyć zupełnie nowy obiekt. Jeśli nie mamy zbyt wielu pomysłów na stworzenie miniaturowej altanki, wówczas możemy zajrzeć do sieci. Znajdziemy tam wiele ciekawych pomysłów i projektów. Być może zainspiruje nas przydomowa altanka w stylu japońskim, a być może zechcemy stworzyć miniaturowy blaszany domek narzędziowy lub z drewutnią. Jeśli uda nam się wybrać już właściwy model, wówczas kolejnym krokiem będzie rozrysowanie planu na papierze. Oczywiście w trakcie planowania budowy takiego miniaturowego domku z zapałek musimy mieć na uwadze właściwe proporcje.

Kiedy plan będzie już gotowy, wówczas czas na stworzenie szkieletu naszej przyszłej budowli. Szkielet altanki najprościej będzie stworzyć z tektury. Można wykorzystać zwykłą tekturę falistą, która jest wytrzymałym materiałem bądź sięgnąć po nieco bardziej profesjonalny rodzaj kartonu, mianowicie po tekturę modelarską. Następnie na tekturze rysujemy zarys ścian oraz podłoża, wycinamy je i sklejamy ze sobą. Teraz czeka nas już tylko wykonanie szkieletu z zapałek. Zapałki powinny zachodzić na siebie (może okazać się konieczne ich przeszlifowanie). Oczywiście do przyklejania zapałek należy wykorzystać dobrej jakości klej.

Drugim sposobem na wykonanie miniaturowej altany z zapałek jest stworzenie szkieletu tylko i wyłącznie na bazie samych zapałek. Wykorzystując tą metodę pamiętajmy, że zapałki muszą zostać ze sobą właściwie połączone. Można rozpocząć od układania zapałek poziomo, ale pionowe belki później koniecznie układajmy odpowiednio gęsto, aby zapałki posiadały oparcie.

(Visited 1 836 times, 21 visits today)