Jak zrobić maskę wenecką z rączką?

Jak zrobić maskę wenecką z rączkąPoczątek roku to czas zabaw i imprez. Dużym powodzeniem cieszą się bale przebierańców oraz maskowe. Kiedy otrzymujemy zaproszenie na przyjęcie, na którym obowiązują maski od razu zaczynamy się zastanawiać gdzie można kupić lub wypożyczyć coś odpowiedniego. Jednak niektóre osoby postanawiają, że zrobią maskę samodzielnie. Nie jest to trudne przedsięwzięcie. Praktycznie każdy może zrobić własną maskę na bal karnawałowy.

W Internecie można znaleźć wiele gotowych propozycji masek dla dorosłych i dla dzieci. Niektóre z nich to po prostu gotowe szablony do wydrukowania i wycięcia. Jednak wybierając się na elegancki bal maskowy można zrobić nieco solidniejszą maskę. Jedna z ciekawszych propozycji to maska wenecka z masy papierowej. Najpierw mieszamy pół szklanki mąki i szklankę wody, a następnie zamaczamy w tym paski gazet. Następnie nakładamy je na twarz osoby, dla której wykonywana jest maska lub po prostu na balon. Zanim maska całkiem wyschnie robimy niewielki otwór, dzięki któremu będzie można przykręcić do maski rączkę. Potrzebny będzie ładnie pomalowany patyk oraz śrubka. Ewentualnie można przykleić plastikową rączkę odpowiednio mocnym klejem. Rączkę umieszcza się z boku lub na dole. Oczywiście samą maskę również malujemy – farbami akwarelowymi.

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie maski karnawałowej z ciasta solnego, można od razy umieścić w niej rączkę i wzmocnić miejsce połączenia maski oraz patyka kawałkiem masy solnej. Robi się ją ze szklanki mąki, szklanki soli i połowy szklanki wody. Kiedy wyschnie rączka powinna się dobrze trzymać. Maskę z masy solnej malujemy farbami akrylowymi albo plakatowymi. Również wykonując odlew z gipsu warto od razu połączyć maskę z elementem do jej trzymania. Natomiast zdecydowanie najprostszy sposób na zrobienie maski weneckiej z rączką polega na jej wycięciu z kartonu oraz doklejeniu plastikowej rurki. Naturalnie należy ją ładnie pomalować lub wykleić kolorowym papierem i cekinami. To jaki sposób wykonania maski karnawałowej wybierzemy zależy od kilku czynników – naszych zdolności, ilości czasu jaki mamy na zrobienie maski, a także od tego na ile ma być elegancka oraz trwała. Jednak warto pamiętać o tym, że nawet papierowa maska, jeśli tylko będzie ładnie udekorowana, może naprawdę wspaniale się prezentować.

(Visited 133 times, 3 visits today)