Jak zrobić makijaż na zdjęciu?

Jak zrobić makijaż na zdjęciuObróbka i retuszowanie zdjęć może polegać na niewielkich poprawkach lub na wprowadzaniu poważniejszych zmian, w zależności od tego nad czym i w jakim celu pracujemy. Większość zdjęć pięknych kobiet o nieskazitelnej urodzie zostało odpowiednio obrobionych zanim znalazły się w czasopismach czy na stronach internetowych. Natomiast poprawka może dotyczyć nawet wykonania makijażu, którego akurat nie ma na zdjęciu.

 Programy odpowiednie do retuszu twarzy mogą być dosyć drogie, ale też całkiem darmowe. Wszystko zależy od tego czy mamy potrzebę korzystania z Photoshopa, czy też wystarczy nam Gimp. Poza tym można ściągać aplikacje, takie na przykład jak MakeUp Pilot, które zawierają narzędzia pozwalające na wykonanie odpowiedniego retuszu twarzy, łącznie z wykonaniem makijażu. Jeśli jednak ktoś posiada wspomniany program Gimp, to powinien być wystarczający. Wiele osób chętnie korzysta z niego obrabiając swoje zdjęcia. W Gimpie można usunąć zmarszczki, pryszcze, cienie czy efekt czerwonych oczu. Jak natomiast zrobić w nim make-up na zdjęciu?

 Zaczynamy od utworzenia nowej warstwy na zdjęciu. Następnie wybieramy pędzel oraz kolor i zabieramy się do malowania. Oczywiście najlepiej powiększyć wcześniej najpierw jedno, a potem drugie oko. Nasz „cień” należy nałożyć dookoła oka oraz w obszarze od brwi do górnej powieki. Wówczas zmieniamy tryb i poziom krycia warstwy. Będzie to „pokrywanie” o zmniejszonym natężeniu. Dzięki temu na zdjęciu pojawi się taki efekt, jakby oko faktycznie było wcześniej pomalowane tylko cieniem. Jeśli gdzieś jest go za dużo korzystamy z gumki. Kolejny krok to rozmycie warstwy przy użyciu odpowiedniego filtra. Czas na pomalowanie ust. W tym celu znów tworzymy nową warstwę i nadajemy im wybrany kolor za pomocą pędzla. Ponownie zmieniamy tryb i poziom krycia. Kolor w każdej chwili można zmienić. Na końcu wykonujemy rozmycie za pomocą filtra i gotowe. Można też nałożyć róż na policzki. Tworzy się nową warstwę i dalej postępuje podobnie, jak w przypadku oczu oraz ust. Czyli obróbka zdjęcia polegająca na stworzeniu na nim makijażu to nic trudnego. Właściwie jest to bardzo dobra zabawa.

(Visited 29 times, 1 visits today)