Jak zrobić luźne upięcie w 5 minut?

Jak szybko ułożyć włosy?Wielu z nas z pewnością zdarzyło się miewać mniejsze lub większe problemy z efektownym i trwałym ułożeniem fryzury do szkoły czy pracy. Jak się jednak okazuje, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym z łatwością wymodelujemy włosy w kilka minut, nie narażając się na spóźnienie.

Mimo, że z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z walorów nienagannie, stylowo i pomysłowo ułożonej fryzury, nierzadko wymodelowanie niesfornych włosów nie jest wcale tak łatwe jak mogłoby się z pozoru wydawać. Aby zatem nieco ułatwić sobie życie i uporać się z problematycznymi porankami spędzanym przed lustrem, wszystkim tym, którzy cenią sobie komfort i wygodę w każdej sytuacji podpowiadamy, jak zrobić schludne i efektowne uczesanie w pięć minut.

Na początek należy zaznaczyć, iż nie wszystkie damskie fryzury i uczesania okażą się praktycznym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia. Aby zatem nie musieć nieustannie poprawiać odstających kosmyków czy zbyt podatnych, kręcących się włosów, należy wybrać dla siebie wygodną, prostą i łatwą w codziennej stylizacji fryzurę.

Oczywiście dobór uczesania zależy w znacznej mierze od naszych własnych preferencji, kształtu twarzy czy popularnych trendów, warto jednak zauważyć, iż zazwyczaj dużo więcej problemów przy modelowaniu przysporzą nam z uczesania z grzywką, która nierzadko układa się na swój własny sposób, bez względu na to, jakie zabiegi zastosujemy. Sposobem na niesforne kosmyki może być więc zaplecenie ich w dobierany warkocz lub asymetryczne upięcie wsuwkami po jednej stronie głowy.

Z myślą o codziennych wyjściach do pracy czy szkoły możemy jednak wykonać w łatwy sposób prostą i szybką fryzurkę jeśli do jej wymodelowania użyjemy nieco mocnego żelu, gumy lub pianki do włosów. Wystarczy nanieść niewielką ilość kosmetyku na zwilżone dłonie i wgnieść w pasemka. Poranny chaos na głowie z powodzeniem opanujemy również  poprzez eleganckie upięcie włosów w wygodny kucyk z boku lub tyłu głowy, dzięki czemu kosmyki nie będą przeszkadzały podczas każdej czynności.

Na średnich lub długich włosach można również w ciągu kilku minut zrobić samodzielnie praktyczny warkocz francuski, zaplatany od czubka głowy do karku. Z powodzeniem możemy na jego końcu zawiązać również efektowny kok. Pamiętajmy jednak, aby dość ciasno zaplatać poszczególne pasma, dzięki czemu zapewnimy fryzurce trwałość i stabilność przez wiele godzin.

(Visited 123 times, 1 visits today)