Jak zrobić łóżeczko dla dziecka?

Samodzielne wykonanie dziecięcego łóżeczkaPrzyjście na świat dziecka, to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Rodzice przygotowują się do tego momentu przez kilka miesięcy. Czytają poradniki, chodzą do szkoły rodzenia, rozmawiają z lekarzem, a także z osobami, które mają już dzieci. Poza tym trzeba oczywiście urządzić pokoik dla maluszka lub przygotować mu odpowiednie miejsce w sypialni rodziców. Bez wątpienia bardzo ważne jest bezpieczne i ładne łóżeczko. Jest to również jeden z większych wydatków. W związku z tym, jeśli tylko ktoś posiada odpowiednie umiejętności może spróbować zrobić taki mebelek samodzielnie. Najczęściej używa się do tego drewna.

Żeby zrobić łóżeczko z drewna trzeba najpierw wszystko zaprojektować, zaplanować wymiary, a następnie kupić materiały. Podczas przygotowywania desek, ja również przy wykańczaniu łóżeczka, należy pamiętać o tym, żeby nie używać środków chemicznych, które mogą być niebezpieczne dla noworodka. W związku z tym trzeba kupić preparaty ekologiczne. Właściwie kiedy kupuje się klasyczne łóżeczko ze szczebelkami, to otrzymuje się kilka części, które trzeba następnie złożyć w domu. Jeśli robi się łóżeczko, to trzeba te części wykonać samodzielnie i to w taki sposób, żeby dało się je solidnie połączyć. Należy przygotować ramę łóżeczka, listewki na jego spód oraz szczebelki. Listewki przykręca lub przybija się do dolnej części ramy. Poza tym trzeba zrobić w bardzo precyzyjny sposób otwory na szczebelki. Warto zaplanować możliwość wyciągania 3 z nich, kiedy dziecko będzie już trochę większe. Poza tym można wywiercić otwory na kołki, które pozwolą na montowanie konstrukcji przytrzymującej dziecięcy materacyk na wyższych poziomach. Na końcu trzeba wszystko bardzo mocno poskręcać i już można kłaść materacyk.

Samodzielne zrobienie dziecięcego łóżeczka wymaga z pewnością odpowiednich umiejętności, dużo pracy oraz cierpliwości. Z drugiej strony może dać naprawdę dużo satysfakcji. Natomiast najważniejsze jest to, aby mieć pewność, że łóżeczko będzie solidne i bezpieczne. W przeciwnym razie lepiej je kupić. Oczywiście można zrobić coś innego niż łóżeczko ze szczebelkami, na przykład kołyskę lub rodzaj dużego kosza na wysokich nóżkach. W ogóle jeżeli ktoś potrafi pleść kosze, to może zrobić łóżeczko z wikliny. Co prawda maluszek raczej szybko z niego wyrośnie, ale przez jakiś czas będzie nie tylko bardzo przydatne, ale również z pewnością ozdobi dziecięcy pokoik.

(Visited 338 times, 1 visits today)