Jak zrobić laurkę dla babci?

laurka-dla-babciChyba każda babcia to dla swoich wnuków osoba wspaniała, ciepła i dobra, godna podziwu za swoje wielkie serce i zawsze pomocną dłoń. Mama naszego taty czy naszej mamy to zazwyczaj niezwykle ważna osoba w naszym życiu, a w szczególności w okresie naszego dzieciństwa, gdyż nierzadko opiekuje się nami, gdy rodzice nie maja na to czasu. Aby wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla naszych babć, w dniu ich święta, które w Polsce przypada co roku na 22 stycznia, składamy im najserdeczniejsze życzenia, a nierzadko obdarowujemy babcie drobnymi upominkami.

Prezent dla babci nie musi być wyszukany ani kosztowny, gdyż ucieszy się ona zapewne z każdego drobiazgu, który od nas otrzyma, a na pewno doceni naszą pamięć oraz gest. Każdy na pewno wie, że najbardziej cieszą prezenty ręcznie wykonane, gdyż w ich przygotowanie wkładamy przecież dużo serca, dlatego też taki właśnie upominek będzie najlepszy dla każdej babci.

Bez wątpienia drobiazg, z którego wykonaniem poradzi sobie każdy wnuczek czy wnuczka, nawet kilkuletni maluch, będzie laurka, czyli ozdobna kolorowa kartka, w której umieścimy najlepsze życzenia dla naszej ukochanej babci. Laurki mogą być wykonane na wiele sposobów, z użyciem różnych materiałów, najczęściej do ich zrobienia wykorzystuje się kartonik, na przykład kartkę z bloku technicznego, papier kolorowy, kredki czy flamastry, a więc akcesoria, które posiada każde dziecko w szkole czy przedszkolu.

Laurkę najlepiej przygotować ze zgiętej na pół kartki z bloku, dzięki czemu będzie ona posiadała front, czyli swego rodzaju „okładkę”, oraz stronę wewnętrzną. Przód kartki możemy ozdobić w dowolny sposób – dzieci najczęściej rysują lub malują tutaj podobiznę swojej babci, kwiaty, serduszka, słoneczka czy inne motywy w jakiś sposób wyrażające uczucia do babci. Kartkę taka można wykleić także elementami wyciętymi z papieru kolorowego, z barwnych gazet, tkanin, bibuły czy nawet zasuszonych liści, dzięki czemu taki upominek staje się niezwykle oryginalny. Do dekoracji można ponadto wykorzystać błyszczące koraliki, wstążki, a nawet nici – włóczkę, mulinę czy kordonek, którymi laurkę można unikatowo wykleić albo nawet wyszyć.

Ze zgiętej na pół kartki uzyskamy laurkę prostokątną, ale może ona mieć przecież dowolny kształt, na przykład serca czy tulipana. Ładnie prezentują się też kartki okrągłe. Aby wykonać taki upominek, po zgięciu kartonika na pół najpierw rysujemy kształt, który chcemy uzyskać, w taki sposób aby nie przeciąć fragmentu zgięcia kartonika. Gdyby to się jednak zdarzyło, uzyskane dwie kartki możemy połączyć wykonując przy krawędzi dziurki za pomocą dziurkacza i związując dwa elementy wstążką. Taka wstążka będzie dodatkową ozdobą laurki.

Gdy front laurki będzie już pięknie ozdobiony, w środku warto umieścić życzenia dla babci. Mogą to być proste słowa „Wszystkiego najlepszego w Dniu Babci” czy „Kocham moją babcię”, ale świetnym pomysłem będą też różnego rodzaju zabawne wierszyki o babciach albo cytaty i sentencje nawiązujące do cech babci.

(Visited 295 times, 2 visits today)